POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Arhiv 2007

Dremljove matice
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
  Avtor    Thread Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.
dobje
Site Admin

Pridružen/-a: Sre Feb 2006 21:20
Dremljove matice

Zvedel sem, da g. Dremelj-priznani slovenski vzrejevalec matic iz Šmartnega pri Litiji prodaja matice po 7 €. Very Happy
Danes sem bil pri njemu in dobil nekaj matic, pa malo sva pokramljala o dobrem in slabem v slovenskem čebelarstvu. Haaaaa
Mislim, da je cena zelo ugodna in moja izkušnja je, da sem z njegovimi maticami vedno zadovoljen. Ploska
Kdor želi dobre kranjske sivke ga lahko pokliče na tel.: 01 899 11 31 ali GSM 041 656 056.
Lep pozdrav Vili

Dokler imamo spomine, obstaja preteklost,
dokler imamo upanje, nas čaka prihodnost,
dokler imamo prijatelje je lepa sedanjost

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jul 04, 2007 2:41 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov
Fizikalec

Pridružen/-a: Tor Feb 2004 21:35

Če bom sedaj napisal zakaj to sprašujem in potem argumentiral ti bo še manj bom pa poskusil nežno..

Če hočeš preiskušat kvaliteto matic jih moraš na velikooo ali pa na veliko družinah. Reciva vsaj ene 50-70 od enega vzrejevalca pa tolko od drugega, če se da pa še tolko od tretjega in jasno matice morajo biti v panjih vsaj 3 sezone medenja.
PO tretji sezoni lahko nekaj rečeš o kvaliteti, ko preizkusiš v takem obsegu vse ostalo ni merodajno, če mi dovoliš moje mnenje pa ne mislim komu kaj pameti solit.

1. boš videl kolk od teh 50-70 vsakega vzrejališča je zrojilo
2. kakšno bo povprečje na panj od vseh vzrejališč
3. kakšen bo % prezimitve matic oziroma družin iz vseh vzrejališč

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jul 04, 2007 4:49 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dobje
Site Admin

Razumem, kaj si hotel s svojima postoma na to temo povedat!

Nisem poseben strokovnjak za matice, toliko pa vem, da me Dremljeve matice niso nikoli razočarale, pa sem preiskušal v svojem dolgoletnem čebelarjenju verjetno že matice od vseh slovenskih uradnih vzrejevalcev; pred leti tudi Tvoje. Question Exclamation
Do letos sem testiral matice, ki jih daje KIS, ker pa zadnji dve leti nisem bil zadovoljen z nekaterimi maticami, jih sedaj nekaj kupim od vzrejevalcev, ki jim zaupam, nekaj pa jih vzgojim sam! Odkrijem klobuk
Nimam namena delati reklame za kogar koli, hotel sem samo povedati, kje dobite po mojih podatkih najcenejše matice pri nas.
Sprejemam dopolnitve, mogoče so kje še cenejše!
Na lokaciji, kjer danes stoji moj čebelnjak, sem imel v 15. letih toliko rojev, da jih lahko preštejem na prste ene roke. Toliko o rojenju!

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jul 04, 2007 5:40 pm 
divji čebelar

Pridružen/-a: Ned Apr 2004 7:40

Dobje zapiše:
Na lokaciji, kjer danes stoji moj čebelnjak, sem imel v 15. letih toliko rojev, da jih lahko preštejem na prste ene roke. Toliko o rojenju!
To tvojo zgornjo pisno izjavo je mogoče komentirati le na dva načina in sicer, prvič, da imaš vedno tako slabe družine, da niti rojiti nima kaj, ali pa drugič, da nimaš pojma kaj se ti skozi leto dogaja v panjih.

Takšne izjave je sploh mogoče pogosto slišati od nekaterih čebelarjev in praviloma ne najboljših. Ne trdim, da ti spadaš med nje, le ne zaletavaj se s takšnimi smešnimi trditvami, ki ti jemljejo verodostojnost in te ne prikazujejo v posej dobri čebelarski luči.

Pa brez zamere in lep čebelarski pozdrav !

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jul 04, 2007 7:12 pm 
Mici

Pridružen/-a: Pon Maj 2006 22:08
Kraj: Zagrac

sicer sem preveč nov v čebelarstvu da bi lahko pridigal o tem, ampak...cena matice je pri večini vsaj še enkrat tolikšna? če se ne motim, se pravi 15€.

no ja, kakorkoli, kar želim povedati je to, da tisti ki že bi kupili matice pri g. Dremlju upam da se ne razburjate preveč nad smešno nizkimi odkupnimi cenami medu (če ga sploh še odkupujejo).
kupiti matico za 7€ je isto kot iti v hoferja po med za 2€.
saj...v bistvu smo vsi taki, kupovali bi poceni, delali pa drago ampak....

pač, toliko o tem kaj jaz mislim o teh super poceni maticah.

nisem kaj bolši, se pa trudim biti, niti nikogar ne obsojam, da se razumemo.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jul 04, 2007 7:22 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
dobje
Site Admin

quote:
Originally posted by Mici
sicer sem preveč nov v čebelarstvu da bi lahko pridigal o tem, ampak...cena matice je pri večini vsaj še enkrat tolikšna? če se ne motim, se pravi 15€.

no ja, kakorkoli, kar želim povedati je to, da tisti ki že bi kupili matice pri g. Dremlju upam da se ne razburjate preveč nad smešno nizkimi odkupnimi cenami medu (če ga sploh še odkupujejo).

nisem kaj bolši, se pa trudim biti, niti nikogar ne obsojam, da se razumemo.

Ne vem kakšno je ozadje tega prispevka, mislim pa si svoje, vsekakor pa ni pošten.
Primerjati s Hoferjem Neeeeeeeeee
Le čevlje sodi naj kopitar!
Te matice so cenejše, ker v reklami v prejšnjem Čebelarju ni bila objavljena prava tel. št. in so morebitni kupci zastonj klicali. V 7-8 št.je to popravljeno.
Ne mislim, kaj posebej bistro umiti o tem kar sem napisal;
Hotel sem samo povedati, kje dobite dobre in poceni matice.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jul 04, 2007 7:58 pm 
dušans

Pridružen/-a: Ned Apr 2004 9:30
Kraj: homec

G. Dremelj je znan in priznan vzrejevalec matic. Tudi sam imam dobre izkušnje, posebej glede mirnosti. Nazadnje, ko sem bil tam, je napravljal po 1200 matic v eni rundi. Takrat je to šlo v izvoz.
Hvala Vili, verjetno se bom oglasil.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jul 04, 2007 8:09 pm 
Čebelarček

Pridružen/-a: Sob Apr 2004 20:55

quote:

Veš kaj, eni vzgajajo slabe matice, pa jim navijajo ceno. A to je pa vredu? In potem jih z dobrim občutkom daš v panj-saj so vendarle bile drage. To je šele natega.

Naj povem še, da kar sem imel jaz opravka z Dremljevimi maticami, nimam pripomb.
 Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jul 04, 2007 8:18 pm 
Mici

no sej...nimam prav nobenih pripomb čez kvaliteto teh njegovih poceni matic.

kar se tiče primerjave s hoferjevim medom? res ne razumete?

bi se pa temu reklo...nelojalna konkurenca? al kako že

vsekakor pa hvala dobje, vem da bo marsikomu prav prišla ta informacija in vaše mnenje.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jul 04, 2007 9:13 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Čebelarček

V Hofer greš po poceni med in dobiš šit. Nato greš pa spotoma še po poceni matice in ni nujno, da so šit.

No, ajde, razloži to foro s Hoferjem po tvoje!

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jul 04, 2007 9:40 pm 
Mici

uh....
si kdaj opazil da jo skoraj v vsaki profesiji kdo ki zbija ceno ostalim, posledično pa pade kvaliteta vsem. recimo...šloserji, mizarji...pri vseh je kak ki bo naredil zadevo tako pod ceno da....se drugi o tem niti pogovarjali nebi. isto je to

da pa primerjam s hoferjem...
najprej se je en čebelar moral znebiti preveč medu (no..ne eden pač...) pa je spustil ceno, ljudje so pokupili cenejši med in tako so morali spustiti ceno tudi ostali.
zdej je pa ta cena že tako nizka.....

zdej slutiš podobnost al morem res razdolgovezt? sicer nisem povezu s hoferjem ampk..pač no, mogu bi dolgovezt.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jul 04, 2007 10:10 pm 
Čebelarček

Ja, bi prosil, če lahko razdolgoveziš.

.
.
.
Aha, kaj pa če ta, ki ga omenjaš pridela letno toliko medu na panj tam nekje daleč, da je s to ceno nadvse zadovoljen (in ni prisilno znižal), Hofer pa lahko zavoljo tega tudi zadovoljno spusti ceno. Seveda ti gledaš skozi svoje oči in pridelanih 5 kil na panj.

In še to v zvezi s primerjavo s Hoferjem: praviš, da je poceni med pokupljen, ne vem, zakaj bi potem ostali morali nižati ceno medu zaradi tega???

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jul 04, 2007 11:19 pm 
dušans

Pridružen/-a: Ned Apr 2004 9:30
Kraj: homec

Jernej se strinjam s teboj. Nisem še prodal med ceneje od 5 €. Če bi bil cenejši, ga ne bi prodal niti kile več. Zakaj torej nižati cene.? Argentinski med se je že močno podražil.
lp

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 05, 2007 12:05 am 
Mici

ugh.....pa to so zakonitosti trga.

pač, nekdo je enkrat prodal poceni med, kupci se itak veselimo cenejših stvari.
pač, ttrgovci so kmalu spoznali da bi bilo bolje kupiti še cenejši med pa ga prodat po nekolko višji ceni. ker pa tud trgovci tekmujejo, so spuščal cene, ker, naj še enkrat napišem, kupci rajš kupujemo cenejše stvari. počas pa je cena medu pršla tako nizko, da se niti tistim kitajčkom, al od kodrkol ga že vozjo ne splača več delat pošteno in je zato tako kot si sam ugotovu med v hoferju "šit".

kar hočem reč je to, da se bo rado zgodilo, da bodo drugim vzrejevalcem ostajale matice, prisiljen bodo znižat cene, kmal bodo spoznal da se za tako nizko ceno pa ne splača več tako matrat..

čeprov so cehovske združbe omejevale napredek so ble v tem pogledu naravnost odlične

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 05, 2007 12:16 am 
Fizikalec

quote:

pač, ttrgovci so kmalu spoznali da bi bilo bolje kupiti še cenejši med pa ga prodat po nekolko višji ceni. ker pa tud trgovci tekmujejo, so spuščal cene, ker, naj še enkrat napišem, kupci rajš kupujemo cenejše stvari. počas pa je cena medu pršla tako nizko, da se niti tistim kitajčkom, al od kodrkol ga že vozjo ne splača več delat pošteno in je zato tako kot si sam ugotovu med v hoferju "šit".

kar hočem reč je to, da se bo rado zgodilo, da bodo drugim vzrejevalcem ostajale matice, prisiljen bodo znižat cene, kmal bodo spoznal da se za tako nizko ceno pa ne splača več tako matrat..

čeprov so cehovske združbe omejevale napredek so ble v tem pogledu naravnost odlične

ja neki takega se že dogaja jaz sicer letos ne vzrejam bom pa navedel nekaj.
Če delaš kokr treba in matico prodaš po 8€ si zaslužo 1,25€ po matici, ČE imaš plemenilno doma. Če jo maš 25 km stran kokr jaz potem lahko zaslužek pr 8€ pozabiš. Torej Dremelj dela za 25 centov po matici in za ta denar jaz niti slučajno nebi mrdnil. V tej ceni ni vračunana amortizacija nabave opreme za vzrejo....jano na veliki količini se recimo z cenami variira, če so matice po taki ceni se pravi ni povpraševanja zanje.....
Je pa tako matice zmer velja kupit v okolju kjer čebelarimo, ker so za tja prilagojene. Recimo naše Prekmurske matice se odlično obnesejo na cvetličnih pašah celo na primorskem delajo odlično. V predelih kjer je gozdna-manina paša pa imajo težave, ker teh paš niso navajene. Mislim, da sem uspel popravit pr mojih družinah delno tudi to pokazalo se bo čez leta ali je prav ali ne.
Veliko zadev vpliva na razvoj družine, kako je bila matica dodana, kakšne oskrbe deležna, kolk časa je čepela v malem plemenilčku itd.itd..
Na koncu pač zmeraj šteje samo kolk sodov je polnih in kakšno je povprečje na panj vse ostalo ne pomeni nič. Matice ne kupujemo, da jih gledamo ampak da dobim ČIM več medu vsaj men se zdi tako????
Prispevek Čet Jul 05, 2007 8:58 am 
Fizikalec

quote:
Originally posted by dušans
Jernej se strinjam s teboj. Nisem še prodal med ceneje od 5 €. Če bi bil cenejši, ga ne bi prodal niti kile več. Zakaj torej nižati cene.? Argentinski med se je že močno podražil.
lp

Nisi navedel koliko ton ga pridelaš in argentinski ni pomemben zelo poceni je romunski in bolgarski tam po 0,55-0,75 grosistična cena. Ta nem bo povzročal velikeee težave oziroma nam jih že.
jasno Medex ne bo kupoval našega za 2€, če tam dobi velikooo ceneje un cilj d.d. vemo kakšen je čim več dobičkaaaaa...
Prispevek Čet Jul 05, 2007 11:09 am 
dobje
Site Admin

Kdor je pozorno prebral moj zadnji post, potem ve, zakaj so te matice po 7 €. Mislim, da je bolje matice prodati po ceni kot je, kot pa, da te matice propadejo in potem bo res izguba. Hvala
Naj Hofer in ostali kar prodajajo Argentinski, Kitajski in ne vem kakšen med še, po ceni kot je! Question
Jaz svojega prodam vsega na domu in še premalo ga imam! Prst Vidim, da nekateri pišete kar na pamet, ne da bi prebrali, kar je napisal predhodnik pred Vami.
Ni moderatorja, ki bi urejal stvari, potem pa so prispevki takšni, kot bi jih nekdo s 4. razredi pisal!

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 05, 2007 1:04 pm 
Fizikalec

quote:
Originally posted by dobje
Kdor je pozorno prebral moj zadnji post, potem ve, zakaj so te matice po 7 €. Mislim, da je bolje matice prodati po ceni kot je, kot pa, da te matice propadejo in potem bo res izguba. Hvala
Naj Hofer in ostali kar prodajajo Argentinski, Kitajski in ne vem kakšen med še, po ceni kot je! Question
Jaz svojega prodam vsega na domu in še premalo ga imam! Prst Vidim, da nekateri pišete kar na pamet, ne da bi prebrali, kar je napisal predhodnik pred Vami.
Ni moderatorja, ki bi urejal stvari, potem pa so prispevki takšni, kot bi jih nekdo s 4. razredi pisal!

saj izguba je tako ali tako če jo prodaš al pa ne in ne razumete nekaj zadev torej BV debatiramo.
Vi imate svoja prepričanja, čebelarite drugače pa drugje in ni primerljivo z kom drugim...
Prispevek Čet Jul 05, 2007 1:22 pm 
Mici

njegovo dejanje ni dobro za popolnoma nikogar drugega kot za teh nekaj 100 matic in pa nekej čebelarjev ki se razveselijo nizke cene.
on bo zaslužil en drek od tega, po Fizikalčevem navedku tako malo da je res joj. in ne le da ON ne bo imel dobička, še nekaj drugih vzrejevalcev zaradi njega ne bo imelo dobička. res enkratna poteza.ne pluva samo v lastno skledo ampk še v skledo drugih.

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 05, 2007 1:33 pm 
Čebelarček

quote:

Rolling Eyes Rolling Eyes
Se pravi, po tvoje cene že ves čas padajo in bodo še padale, saj se trgovci dajejo, kdo bo cenejši. Torej so po tvoje morale biti cene nekoč v izhodišču tako visoke, da so kljub nenehnemu padanju sedaj tu kjer so.

A mogoče veš, kako mizerne cene medu so bile v 90-ih letih??? In so se do danes višale, kolikor vem (ne samo inflacija). Tu se nekaj tepe.

Bi spet prosil za razlago, mojster za trg.
 Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 05, 2007 2:20 pm 
Čebelarček

quote:
Originally posted by dušans
lp

Normalno.

Ko je poceni med pošel, smo na vrsti mi tadragi z našo tarifo. Cenena konkurenca je svoje že opravila in sedaj začnemo še mi služiti.
 Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 05, 2007 2:26 pm 
Mici

oh...veš, res da nisem omenil, so pa tudi drugi dejavniki ki določajo ceno. ne le trgovsko tekmovanje. težko vrjeti ampak tako je Rolling Eyes
da so bile v 90' mizerne cene, je verjetno zaradi skupnega jugoslovanskega trga. sicer pa pojma nimam kakšne so bile cene medu niti kakšne bodo. bodo pa v povprečju padale zaradi nečesa čemur rečemo globalizacija. AMPAK da bi to ustavli, se trgi zapirajo itd itd, kvaliteta itd itd, skratka vsi pa se na vse pretege trudijo da nebi (no, ne vsi).

kakorkoli pa že, nisem strokovnjak za trg, še man za cene medu, se mi pa zdi primerjava kar v redu.

ni trgovec tisti ki določa ceno, niti proizvajalec, ampak kupec sam, na žalost pa se premalo kupcev tega zaveda, raje se jezijo nad cenenim nekvalitetnim uvozom. ja za boga svetega, nihče se pa ne vpraša, kdo to kupi? trgovec ni tako neumen da bo pripeljal nekaj kar se ne bo prodajalo.

kakorkoli že, dovol o ceni medu itd itd, povedal sem svoje, kdor razume moje videnje ga razume, kdor pa ne, mu pa ne bom risal, ali pa ga pač ne želi razumeti, je pa možno da ni razumno. briga me

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 05, 2007 3:28 pm 
dobje
Site Admin

quote:
njegovo dejanje ni dobro za popolnoma nikogar drugega kot za teh nekaj 100 matic in pa nekej čebelarjev ki se razveselijo nizke cene.
on bo zaslužil en drek od tega, po Fizikalčevem navedku tako malo da je res joj. in ne le da ON ne bo imel dobička, še nekaj drugih vzrejevalcev zaradi njega ne bo imelo dobička. res enkratna poteza.ne pluva samo v lastno skledo ampk še v skledo drugih.

Menda je Tebi konkurenca!

Brezvezno mlatenje prazne slame, s svojimi zadnjimi razlaganji si pa povedal, koliko se razumeš na vso stvar.
Manj zgube je, če z majhnim + prodaš nekaj, kot pa da sploh ne prodaš! Nič kriv
Jaz ne govorim nekaj, kar ne obvladam ali razumem.
Že prej sem povedal, da Mici ne bere prispevkov pred njim ampak Violina

Fizikalca nekako razumem, čeprav me je razburil s svojim prvim prispevkom.
Lepo vse pozdravlja Vili

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 05, 2007 3:57 pm 
divji čebelar

Pridružen/-a: Ned Apr 2004 7:40

Dobje trdi:
Jaz ne govorim nekaj, kar ne obvladam ali razumem.

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 05, 2007 5:16 pm 
dobje
Site Admin

Divji-komentiraj!

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 05, 2007 5:45 pm 
Fizikalec

quote:
Fizikalca nekako razumem, čeprav me je razburil s svojim prvim prispevkom.
Lepo vse pozdravlja Vili

Lej tule ni namen kreganja in razburjanja in nisem vprašal po št. družin z slabim namenom ali da bi nekoga "dal dol". Ispostavil sem dejstva katera JAZ rezumem kot kriterij testiranja in jaz sem tvoj prispevek razumel kokr da si kupo lamborginia za ceno nekega navadnega avta in da si naredo s vsakim 100.000 km.
Torej jaz sem navedel vse v številkah kaj kolk kje ostane od matice. Dremelj ima hiperprodukcijo torej se tega mora losat vendar dela napako jaz bi namesto 4000 matic vzredil le 1000 pa te prodal po spodobni ceni in bi velikoooo manj delal. Sedaj pa si je naredo mačehovsko uslugo in povozo je trud vseh ostalih. Če nekaj prodaš samo za toliko da kriješ stroške je bolje če ne delaš nič saj nisi nič zaslužo?

Cena pa ma Mici prav prodajaš lahko malce višje kokr je tvoja najcenejša konkurenca in okol g. Dremlja so še drugi vzrejevalci zelo blizu torej bojo težje prodali matice za dost višjo ceno od 7€ to je mislim želel kolega izpostavit. Je pa tako, če kupiš matice za 7€ je še zmer drago za kupca, če prodajaš po 10 pa je še zmer poceni za prodajalca tako to gre žalll....

Enako je pr medu, če moj sosed prodaJA za 4€ sem jaz z 4,5€ na max, če moj sosed prodaja za 5€ bom še jaz za 5 ali 5,5 odvisno kolko ton mam v skladišču po kolko pa prodaja nekdo iz LJ ali okolice pa za naš konec sploh ni relevantno in nikakor primerljivo.
Plača delavke v Muri je 350-380€ pa kr daj ji med za 5€ al več bo z veseljem pršparala skup, ko plača položnice ima -100-200€ deficita torej lepo vas prosim ne mešat jabolka pa hruške!!!

V LJ sem plačal za 2 kavi pa 2 kremšnita malo ne tolko kokr pr nas za 2 kosili me je skor kap Neeeeeeeeee
Prispevek Čet Jul 05, 2007 5:47 pm 
dobje
Site Admin

quote:
Originally posted by Fizikalec
Torej jaz sem navedel vse v številkah kaj kolk kje ostane od matice. Dremelj ima hiperprodukcijo torej se tega mora losat vendar dela napako jaz bi namesto 4000 matic vzredil le 1000 pa te prodal po spodobni ceni in bi velikoooo manj delal. Sedaj pa si je naredo mačehovsko uslugo in povozo je trud vseh ostalih. Če nekaj prodaš samo za toliko da kriješ stroške je bolje če ne delaš nič saj nisi nič zaslužo?

Kdorkoli je pozorno prebral moje prispevke, je zamočila revija Čebelar z napačno objavljeno telefonsko številko; potem pa se je zgodilo to kar se je in ne gre za nobeno hiper produkcijo.
Še zadnjič rečem, da je bolje nekaj iztržiti kot nič. Exclamation
Nisem noben zastopnik nikogar in pri vsem tem gre za tipično slovensko nevoščljivost. Mr. Green
Prepirati se pa ne mislim, ker sem hotel samo dobro in nič nimam od tega!
Jaz pa sem hotel samo povedati, da so kvalitetne matice po ugodni ceni in še sanjalo se mi ni, da boste nekateri zganjali takega hudiča.
Priznam, da tole ni v pravo rubriko bilo naslovljeno in od nekaterih sem pričakoval več resnosti, tako pa na žalost berem zlo namerne prispevke. Čiv Čiv
Lepo pozdravljeni
Vili

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 05, 2007 8:27 pm 
Fizikalec

quote:
Kdorkoli je pozorno prebral moje prispevke, je zamočila revija Čebelar z napačno objavljeno telefonsko številko; potem pa se je zgodilo to kar se je in ne gre za nobeno hiper produkcijo.
Še zadnjič rečem, da je bolje nekaj iztržiti kot nič. Exclamation
Nisem noben zastopnik nikogar in pri vsem tem gre za tipično slovensko nevoščljivost. Mr. Green
Prepirati se pa ne mislim, ker sem hotel samo dobro in nič nimam od tega!
Jaz pa sem hotel samo povedati, da so kvalitetne matice po ugodni ceni in še sanjalo se mi ni, da boste nekateri zganjali takega hudiča.
Priznam, da tole ni v pravo rubriko bilo naslovljeno in od nekaterih sem pričakoval več resnosti, tako pa na žalost berem zlo namerne odgovore. Čiv Čiv
Lepo pozdravljeni
Vili

Ja da je urednik kaj zamočil ni prvič lani se mi zdi je pri oglasu g. Zaletelja objavil tel. št. vzrejevalca tratnjeka Režakla Režakla
to je stara zgodba.To je blo predlani ne lani, ker je takrat zgubil moj naročen oglas nevedel je, da je ob selitvi računalnika iziroma dela na novega pozabil in se mi opravičil. No opravičil se je urednik, ko sem mu serviral kopijo maila v kerem je potrdil prejem naročenega oglasa.......
O hiperprodukciji bi se dalo razpravljati po moji oceni premalo poznate ozadje vzreje matic. Zavedati se treba, da sta OBA Dremlja tako oče kokr sin prejela sredstva iz obnove čebeljega fonda leta 2005 (sem jih tudi jaz) ampak v pogojih je jasno pisalo, da je to SAMO za vzrejevalce male do max. 1500 vzrejenih matic letno in te pogoje je moral vsak podpisat.NE sme vzredit več kar pa pri obeh omenjenih odpade, ker razpolagata z kapaciteto bi reko okoli 2000 enot.
Za vse to ve ČZS in PRO ravnotako, da g. Vozelj prodaja matice "na črno" čeprav že 2 leti nima dovoljenja oziroma ima negativno oceno lani je celo dal oglas v revijo in urednik jo je objavo Režakla Režakla Režakla Režakla torej kot pravim zelo slabo poznate ozadja.
Če poenostavim sta dremlja prejela sredstva v višini (oziroma opremo) 3M v slo sit vsak po 1,5M. Torej tisto kar je blo za male vzrejevalce na lokalno raven namenjeno je dobo nekdo, ki sedaj z kapaciteto in ceno uniči male, ki vzrejajo 300-500 matic letno.
je pa neki dobrega pr tem velikoooooo matic za malo denarja Ploska Ploska Ploska Ploska Ploska Ploska Ploska Ploska in veliko opreme neizkoriščene, ker je zunaj poplava kvalitetnih matic za malo ceno in malo več kokr 1500 vzrejenih po vzrejevalcu. To mejo presega tud g. Bučar, ki je bil deležen teh sredstev....

No pa še kaj bi lahko podebatirali eni vemo zeloooooooo veliko kaj tiči v ozadju poceni matic in ne gre za NOBENO nevoščljivost ampak za dejstva Exclamation Exclamation
Prispevek Čet Jul 05, 2007 8:47 pm 
dobje
Site Admin

quote:
Originally posted by Fizikalec

Ja da je urednik kaj zamočil ni prvič lani se mi zdi je pri oglasu g. Zaletelja objavil tel. št. vzrejevalca tratnjeka Režakla Režakla
to je stara zgodba.To je blo predlani ne lani, ker je takrat zgubil moj naročen oglas nevedel je, da je ob selitvi računalnika iziroma dela na novega pozabil in se mi opravičil. No opravičil se je urednik, ko sem mu serviral kopijo maila v kerem je potrdil prejem naročenega oglasa.......
O hiperprodukciji bi se dalo razpravljati po moji oceni premalo poznate ozadje vzreje matic. Zavedati se treba, da sta OBA Dremlja tako oče kokr sin prejela sredstva iz obnove čebeljega fonda leta 2005 (sem jih tudi jaz) ampak v pogojih je jasno pisalo, da je to SAMO za vzrejevalce male do max. 1500 vzrejenih matic letno in te pogoje je moral vsak podpisat.NE sme vzredit več kar pa pri obeh omenjenih odpade, ker razpolagata z kapaciteto bi reko okoli 2000 enot.
Za vse to ve ČZS in PRO ravnotako, da g. Vozelj prodaja matice "na črno" čeprav že 2 leti nima dovoljenja oziroma ima negativno oceno lani je celo dal oglas v revijo in urednik jo je objavo Režakla Režakla Režakla Režakla torej kot pravim zelo slabo poznate ozadja.
Če poenostavim sta dremlja prejela sredstva v višini (oziroma opremo) 3M v slo sit vsak po 1,5M. Torej tisto kar je blo za male vzrejevalce na lokalno raven namenjeno je dobo nekdo, ki sedaj z kapaciteto in ceno uniči male, ki vzrejajo 300-500 matic letno.
je pa neki dobrega pr tem velikoooooo matic za malo denarja Ploska Ploska Ploska Ploska Ploska Ploska Ploska Ploska in veliko opreme neizkoriščene, ker je zunaj poplava kvalitetnih matic za malo ceno in malo več kokr 1500 vzrejenih po vzrejevalcu. To mejo presega tud g. Bučar, ki je bil deležen teh sredstev....

No pa še kaj bi lahko podebatirali eni vemo zeloooooooo veliko kaj tiči v ozadju poceni matic in ne gre za NOBENO nevoščljivost ampak za dejstva Exclamation Exclamation

Vaše zamere rešujte med seboj in umazano perilo ne maram prati s svojim imenom!

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 05, 2007 9:00 pm 
Fizikalec

Hja očitno ne razumete zadev in nobenih zamer ni samo skušam vam dopovedat ZAKAJ lahko reklamirate poceni matice samo vam je vse drug in vsak drug kaj kriv.
Juho ste pristavili kuhat torej jo je treba mal začiniti, do konca skuhat in na koncu pojest sam ne tak vročo kokr se skuha........... Žmiganje

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 05, 2007 9:05 pm 
  Pokaži sporočila:      
Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.

Forum Jump:

Stran 1 od 3

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu