POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Arhiv 2007

cena medu
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
  Avtor    Thread Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.
dobje
Site Admin

Pridružen/-a: Sre Feb 2006 21:20

quote:
Originally posted by Micky

Jaz ga prodajam po 4,20 €.

Jaz enako. Letošnja cena bo 4.50€. To je cena na domu.

Dokler imamo spomine, obstaja preteklost,
dokler imamo upanje, nas čaka prihodnost,
dokler imamo prijatelje je lepa sedanjost
 Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Maj 15, 2007 5:41 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov
marjan 1

Pridružen/-a: Pet Maj 2005 14:19
Kraj: Izlake

Moj med je zaenkrat še po 5 EUR.
Vendar sem pa ravno včeraj zvedel, da ga je nekdo pri nas prodajal po 4 EUR in to od hiše dod hiše.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Maj 16, 2007 2:27 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dobje
Site Admin

Vem, da je med podcenjen in so dogovori drugačni, pa se bo nekdo obregal v ceno. Žal je med na tržnici v Celju, sejmu v Mokronogu ali Sevnici od 3,80 €. Kuha me
Jaz svojega še lahko prodam, žal po ceni, ki sem jo napisal v prejšnjem prispevku.
Moji sosedje čebelarji so malo cenejši.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Maj 16, 2007 2:41 pm 
divji čebelar

Pridružen/-a: Ned Apr 2004 7:40

Cena medu bo še padala in s tem se bo pač potrebno sprijazniti. Tisti, ki so bliže večjim mestom bodo lahko še nekaj časa obdržali višjo ceno, drugi se bodo pa morali prilagoditi zakonu ponudbe in povpraševanja. Čebelarji imajo še precejšnje lanske zaloge in letošnje leto je tudi radodarno. Pripravimo se torej na nižje cene.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Maj 16, 2007 2:55 pm 
Kočevski med-ved

Pridružen/-a: Pet Apr 2004 21:18
Kraj: KOCEVJE - KOSTEL

Ravnokar se vračam iz Lidla. Nisem mogel verjeti očem.
900g cvetličnega medu iz Češke 477 SIT, ali točno 1,99 €. In če odštejemo kozarec in pokrov 60 SIT je to 417 SIT. Ali je to mogoče?

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Maj 16, 2007 4:40 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Fizikalec

Pridružen/-a: Tor Feb 2004 21:35

jasno da je mogoče zakaj pa ne??? Cena kot taka nisem gledal nč verjetno je znamka lidl i n jasno tu gre za količino tako količino naenkrat katere midva oba skup celo kariero ne pridelava torej?
Kozarec pa pokrov če naročiš nekaj šleperjev je tako nizek da ni omembe vredno in odbit moraš še 8,5% ddv-ja ki je tud v ceni in če si zavezanec je ddv od kozarca pa pokrova tudi -20% torej poslovanje na VELIKOOO gre malo drugače.

Verjetno pa je vmes posrednik nekdo ki je med kupil za 1€ grosistično ali celo manj pa ima večji profit kokr kdorkoli drug žal trg je talšen oprosti jeben........

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Maj 16, 2007 4:48 pm 
Micky

Pridružen/-a: Ned Jan 2006 17:15
Kraj: Cerknica

Jaz bom za enkrat ostal pri cenah ki jih imam, torej cvetlični po 4,2 €, gozdni po 4,5 € in hoja po 5,0 €. Da so to prenizke cene vemo vsi, a vsi ljudje nočejo razumeti, da je naš domači med vendarle drugačen od tistega v Tušu ali Hoferju.

Emil

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Maj 16, 2007 5:20 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Misko

Pridružen/-a: Sob Jul 2006 11:59
Kraj: Murska Sobota

Zadnjič smo bili v trgovini pa smo kupili cvetlični med (za poskusit) cene se ne spomnim samo če je to bil med res neven za moj okus je to bil med razredčen z vodo. Rolling Eyes

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Maj 16, 2007 5:40 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Mici

Pridružen/-a: Pon Maj 2006 22:08
Kraj: Zagrac

klinc, ljudje so taki da bi kupil tud drek, s predpostavko da je pocen Laughing in to je problem. je pa res da je človeška narava itak taka...

žal je politika Evrope taka da ni vredna da se ji reče "ekonomska varnost"
uvažamo izdelke po polovični ceni naših, naši delavci ne morejo dobiti primerne plače, uvozimo še delavce....

ne vem..se morajo tisti na vrhu zelo okoriščati s tem, da tega "ne vidijo"

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Maj 16, 2007 5:47 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
FRANK IZ KANADE

Pridružen/-a: Pet Apr 2004 23:18
Kraj: Sudbury, Ontario, Canada

Ja, je kar zalostno kako se stvari obracajo...
Se se spomnim ko sem nekaj o takilih cenah parkrat ze napisal. Pa, nekaj fantov mi ni verjelo ko sem rekel da se pri nas ljudje ubadajo s tako prodajo medu in si dobro zepe basejo!
Med kupijo u sodih iz Kitajske, za 0.32 za funto. Ga pasterizirajo, na brzino na police namecejo in prodajo za polovicno ceno kot pa se prodaja nas.

No ja, Danilo je to ze zgoraj lepo povedal... In poleg tega pa si naredijo se mnogo vecji dobicek kot pa cebelar ki si mora tudi malo celo obrisati in si lase siviti ce hoce glavo nad vodo drzati... Da o capitalu za cebelarsko ropotijo niti ne govorim!

Zalostno - toda resnicno. . . . .

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Maj 16, 2007 6:22 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Fizikalec

Jasno zasluži se SAMO z denarjem ne pa z medom ali čebelami, če maš kapital si car kupiš malo egaliziraš če se ne motim je cuker po ene 0,7-0,8€ torej komot prodajaš med po 1,99€ Shocked

za tako prodajo pa rabiš velko trgovsko verigo to pa je špar, tuš, lidl, hofer, hardi pa še kaj najdeš....................

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Maj 16, 2007 6:29 pm 
crnicko

Pridružen/-a: Tor Maj 2007 11:39

Na Tolminskem je medu še pa još!zato ga ljudje prodajajo pomanj tri evre.res neverjetno sam tako je!

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Jul 16, 2007 4:32 pm 
tibet

Pridružen/-a: Sre Apr 2005 11:37

Dragi prijatli Laughing
jaz imam moj med po 5€ in mi gre "za med" tako da ne vidim smisla ga prodajati ceneje kvečjemu še dražje, ker moremo ohraniti kvaliteto in s tem zadovoljstvo kupcev!
Ko enkrat začneš nižati cene zaradi Lidla in njemu podobnih mešetarjev z medom bo kvečjemu še slabše ljudi je treba osveščati in jim povedati in predstaviti naš SLOVENSKI kvalitetni med. NE PRODAJAJTE GA POD CENO KER NI EKONOMSKE RAČUNICE Exclamation
Pa to je samo moje mnenje in jaz se ga držim.
LP

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Jul 20, 2007 8:49 pm 
tibet

CENE MEDU
Pazite dragi prijatelji danes sem si ogledal cene medu v Intersparu za 900g
najcenejši je njihov sparov cvetlični med po 4,99€ ostali medovi od cvetličnega po 6€ akacija tudi kostanj pa po 7,70€.
To pomeni da smo prepoceni! Exclamation !

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Jul 21, 2007 1:28 pm 
bloop

Pridružen/-a: Ned Avg 2006 15:40

Tudi druge trgovine prodajajo po tej ceni, ki jo eni navajate zgolj 250-450g kozarce.
Vsi kozarci po 900g so pa nad 5 evrov kostanj,lipa... je obicajno po 7€ +
Lepo je vdeti da so si ljudje sami sposobni delati skodo Smile.
Celo cvetlicni med je po 6 €.
Ce nimate drugega pregleda, ker so vam trgovine predalec, priporocam vsaj obisk trgovin na internetu(in to od velikih centrov da ne bo kdo rekel da imajo veliki centri pa dosti nizje cene).

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jul 22, 2007 8:43 am 
tibet

bloop pravilno ugotavljaš!!
Mi moramo skrbeti in po kvaliteti višati ceno ne pa nižati zaradi cenenega medu neznanega izvora, ker na etiketi od Spara piše : cvetlični med pridelano in polnjeno v državah EU z tropskim podnebjem!!
Jaz sem bolj neumen in ne vem katere države EU so to.

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jul 22, 2007 11:03 am 
dobje
Site Admin

tibet

Nekatere države EU imajo svoje kolonije še danes: npr. Francija in še katera in od tam tropsko podnebje!

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jul 22, 2007 11:08 am 
cebelar_novinec

Pridružen/-a: Čet Jun 2007 20:08

quote:
Originally posted by tibet
Mi moramo skrbeti in po kvaliteti višati ceno ne pa nižati zaradi cenenega medu neznanega izvora, ker na etiketi od Spara piše : cvetlični med pridelano in polnjeno v državah EU z tropskim podnebjem!!

Kmalu bomo imel vsi tropsko podnebje Very Happy

Španija ima tropsko podnebje na jugu. Tudi Ciper...
 Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jul 22, 2007 11:12 am 
tibet

aha, ampak tropske kolonije niso države EU in po mojem je to farbanje potrošnika!

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jul 22, 2007 11:12 am 
carniolan

Pridružen/-a: Pon Apr 2004 9:21
Kraj: Trenutno - FR

Martinique, Guadeloupe, Otok Reunion, (juzno od Madagaskarja) Gvajana-severno od Brazilije so v sklopu francoske republike in kot take je tudi njihova denarna enota evro - Vsi ti prekomorski teritoriji imajo tropsko podnebje in so del EU

No samo eden otok, ki je se tudi francoska posest pa je ST.PIERRE ET MIQUELON najblizje mednarodno letalisce zanj pa je HALIFAX v Kanadi - na otoku ni cebel

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jul 22, 2007 5:34 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
FRANK IZ KANADE

In dosti drzav EU ima pod sabo kar nekaj otokov una Bermudah/Caribean kateri so vsi pod tropicnim podnebjem. (samo Bermuda se sestoji od preko 700 otokov)
Tam se po vecini ne placa nobenih davkov in kdor hoce si lahko odpre podjetje in posluje s cemerkoli. (tam "ofshore" se odlaga denar za katerega nobeden ne vprasa kako je bil pridobljen.)
Po vecini teh otokov je zakon da se u banko ulozi minimalno en milijon in pol te pa nobeden ne dira. Ali pa si kupis bajto za en milijon in si takoj eden njihovih - pod njihovim okriljem. . .
Tako, med se kupi za nekaj centov - od koderkoli - u glavnem Kitajska. Glaze pa fila pod kakrsno koli znamko in u EU, USA in Kanado siba. . . .

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jul 22, 2007 6:36 pm 
tibet

Vem, vem prijatli ampak to je navadno "sranje" in na koncu nasankamo mi in nafarbani so vsi osatali!!! TO SEM HOTEL POVEDATI!!!

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jul 22, 2007 8:51 pm 
FRANK IZ KANADE

Pa vecina cebelarjev ze ve zakaj se tu gre... Dobro je pa da se malo o takih receh poklepeta in obvesti tudi tiste ki niso cebelarji pa tale forum tudi obiskujejo.
Torej kar na dan s besedami - say samo tako se bojo potrosniki/kupovalci seznanili da ni u vsakem glazu tadobra strd. . . . .

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Jul 23, 2007 2:14 am 
divji čebelar

Pridružen/-a: Ned Apr 2004 7:40

[quote="dobje"]tibet

Nekatere države EU imajo svoje kolonije še danes: npr. Francija in še katera in od tam tropsko podnebje![/quote]

Tako je. Ti bebavi Francozi so nam privlekli te neznosne vročine iz svojih kolonij. Sram jih bodi. S hudo vročino so onesnažili celo Evropo. Če bodo v bodoče še kaj takšnega privlekli, jim bomo pa kolonije vzeli. Naj se le pazijo, ker ima tudi naše potrpljenje svoje meje.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Jul 23, 2007 5:54 am 
bloop

Pridružen/-a: Ned Avg 2006 15:40

quote:

Jah a si res moral napisat tole o tropskem podnebju Smile
Zgleda da jih tale vrocina ze mocno zdelala, nihce ne opazi cen, opazli pa so klimatske spremembe in pokazali slovensko favsijo Smile da imajo nekatere drzave se zmeraj svoje kolonijalne teznje:).
Bom rekel se sreca, da je medu pri meni samo za nas bilo letos:). Bi se se kje sam ukvarjal z tem kaksno ceno pod 3 € bi moral dati Smile.
 Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Jul 23, 2007 12:40 pm 
tibet

Sej pravim treba se je združiti in potrošnikom pokazati razliko!
Ne pa, da samo mi vemo kakšna je razlika med medovi, pol mi pa stranke jamrajo , da ko kupijo sparov cvetlični med tače ko voda.
Čebelarska zveza bi se morala malo bolj potruditi za osveščanje širše populacije ljudi, ne pa da samo vsakih nekaj mesecev voli novega predcednika in se znotraj borijo za stolčke pol pa njihovi predstavniki še jokajo in se zraven hvalijo kako vse zastonj delajo ubožčki, mi pa sploh ne vemo za kaj sploh plačujemo članarnino!
No to je malo krajši povzetek stvari ki mene mučijo pa še koga zraven!
LP Naj v 2008 MEDI!!!

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 26, 2007 9:38 am 
Fizikalec

quote:
Sej pravim treba se je združiti in potrošnikom pokazati razliko!
Ne pa, da samo mi vemo kakšna je razlika med medovi, pol mi pa stranke jamrajo , da ko kupijo sparov cvetlični med tače ko voda.
Čebelarska zveza bi se morala malo bolj potruditi za osveščanje širše populacije ljudi, ne pa da samo vsakih nekaj mesecev voli novega predcednika in se znotraj borijo za stolčke pol pa njihovi predstavniki še jokajo in se zraven hvalijo kako vse zastonj delajo ubožčki, mi pa sploh ne vemo za kaj sploh plačujemo članarnino!
No to je malo krajši povzetek stvari ki mene mučijo pa še koga zraven!
LP Naj v 2008 MEDI!!!

ČZS??? kje pa tam nimajo denarja za KBZ, da mora preglednik takoj plačat ko naroči nalepke pa mto je da dol padeš, nimajo reklamnih letakov za KBZ niti slovensko, da ne omenjam kaka nuja bi bila v nemškem jeziku pa še kakem za kozlat škoda besed....
Prispevek Čet Jul 26, 2007 10:10 am 
carniolan

Pridružen/-a: Pon Apr 2004 9:21
Kraj: Trenutno - FR

ČZS??? kje pa tam nimajo denarja za KBZ, da mora preglednik takoj plačat ko naroči nalepke pa mto je da dol padeš, nimajo reklamnih letakov za KBZ niti slovensko, da ne omenjam kaka nuja bi bila v nemškem jeziku pa še kakem za kozlat škoda besed....[/quote]

Malo sem se poigral in na agenciji za kmetijske trge poiskal koliko je dobila Cebelarska zveza denarja za ukrepe v cebelarstvu zazadnje tri leta nateh straneh najdete celotnaizplacila za cebelarsrtvo - samo to so bila ad minima. TOMEC kot dober Gorenjc je znal napeljati vodo na svoj mlin Crno na belem je zdaj tole:

CEBELARSKA ZVEZA SLOVENIJE BRDO PRI LUKOVICI 8 1225 Lukovica 6.174.487,84 CEBELARSTVO 2006

CEBELARSKA ZVEZA SLOVENIJE BRDO PRI LUKOVICI 8 1225 Lukovica 25.145.856,00 CEBELARSTVO 2004

CEBELARSKA ZVEZA SLOVENIJE BRDO PRI LUKOVICI 8 1225 Lukovica 31.404.383,45 CEBELARSTVO 2004

CEBELARSKA ZVEZA SLOVENIJE BRDO PRI LUKOVICI 8 1225 Lukovica 81.060.246,46 CEBELARSTVO 2005

143.784.973 SIT ALI 599.104 €

Fantje za tri leta so lepi dnarci -

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 26, 2007 5:41 pm 
dobje
Site Admin

Tale moj prispevek tudi ne sodi v v ceno medu!
Prejšnji teden sem se oglasil v Domu ČZS v Brdo pri Lukovici v čebelarsko trgovino in videl, da je okolica doma zelo zanemarjena, zapleveljena in nepokošena. Skratka - katastrofa .
Žal tudi nekaj mojega denarja tu propada! Dolg nos
Trgovina je zelo draga napram Debevcu, Rihar-Kocjanu ali Čebelarni v Celju( pa je Čebelarna draga)

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 26, 2007 6:38 pm 
tibet

Kaj so pa naredili s tem denarjem za čebelarstvo in za nas čebelarje Question
Pa še nekaj ali ni potrbno nikomur za nič odgovarjati in polagati računov Question

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 26, 2007 10:30 pm 
  Pokaži sporočila:      
Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.

Forum Jump:

Stran 2 od 4

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu