POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Arhiv 2004

Težave z dobavljenim sladkorjem
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
  Avtor    Thread Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.
Fizikalec

Pridružen/-a: Tor Feb 2004 21:35
Težave z dobavljenim sladkorjem

Če se nekateri spomnite sem jaz in še nekateri imel kar hude težave na našem območju z dobavljenim sladkorjem iz TSO.
Po hudem pritisku na TSO in Medex sem uspel v kratkem roku doseči, da so sladkor iz TSO zamenjali na svoje stroške z svojimi delavci in prevozom.
Danes sem pa na sestanku v društvu izvedel, da so vsem ostalim prizadetim velikodušno spustili ceno za 3 tolarje, da dol padeš kar ponorčevali so se iz njih.

Vsaka čast TSO na taki spustitvi cene za tako robo kaj nam vse delajo pa to ja ni res Shocked Shocked Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Apr 27, 2004 7:04 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
carniolan

Pridružen/-a: Pon Apr 2004 9:21
Kraj: Trenutno - FR

Rolling Eyes IZBRISANO, saj sam pregovor iz stare zaveze pravi

Nazadnje urejal/a carniolan Sob Maj 22, 2004 2:23 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Apr 27, 2004 7:51 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Kočevski med-ved

Pridružen/-a: Pet Apr 2004 21:18
Kraj: KOCEVJE - KOSTEL

kAKO JE KAJ Z DOBAVO SLADKORJA SEDAJ KO SMO V EU.
Ali je cena v Nemčiji, Avstriji in Franciji enaka? Kojikšna je razlika? Ali kdo ve?

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Maj 01, 2004 6:36 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Fizikalec

Malo višja je tam treba počakat, da se cene dvignejo tud pr nas, no pošta je že podražila storitve hitro bo tudi cukr skočil boš videl potem pa bomo primerjave naredili.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Maj 01, 2004 7:01 pm 
stajerc

Pridružen/-a: Čet Apr 2004 14:31
Kraj: ruse

Nova cena za 50 kg sladkorja je v rinfuzi 10.000 sit, jaz sem danes v CC Kolinjale Maribor-Tržaška kupil pakiranega v kg embalazi še po 8000 Wink Wink Wink

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Maj 08, 2004 3:39 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Kočevski med-ved

Pridružen/-a: Pet Apr 2004 21:18
Kraj: KOCEVJE - KOSTEL

Tudi jaz sem zadnjih 500 kg dobil v Hardiju po 160 SIT v kg vrečkah po 15 kg v vreči.
Spar ima nov sladkor v vrečah iz Ormoža ne morete verjeti po 256 SIT za kg

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Maj 08, 2004 4:31 pm 
vlado

Pridružen/-a: Ned Apr 2004 20:21
Kraj: Bela krajina

Cena v Bosni je 3O mark za vrečo 50 kg, kar je manj kot 4.000 SIT za vrečo. Bosna pa je sorazmerno blizu in aktualna za sobotarje in vikendaše Razz . POt pod noge in ajd v Bosno na čevape in po cuker

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Maj 08, 2004 6:39 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Fizikalec

Hja še za nas druge ne samo za sobotarje cele šleperje treba švercat kot begunce vse stare cisterne predelat in v akcijo.....
Medved zato smo mi dobili 4 leta starega, da se sedaj frišnemu cena nabije sam pri meni akcija ni uspela Wink Very Happy

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Maj 08, 2004 6:41 pm 
carniolan

Nazadnje urejal/a carniolan Sob Maj 22, 2004 2:06 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Maj 09, 2004 8:24 am 
JJ

Pridružen/-a: Pon Apr 2004 19:16

S cukrom je hudič v EU, nekaj stoletij nazaj so se Angleži in Francozi tepli v nekih desetletnih vojnah in Anglež je celini vsekal embargo na prekomorski (sladkorni trs) cukr. Pol pa je Celina začela pospešeno vzgajati in žlahtniti sladkorno peso in ko je osvojila kmetovanje in predelavo te korenine je vse skup postalo en velik zoprn monopol.

Ima pa sladkor kar se države, DDV in trošarine tiče še eno nenavadno lastnost, da se ga predelat v alko. Porošnja sladkorja v okolici Neaplja je cca 190 kg na prebivalca. Kakšno vino tam pijejo si pa lahko vsak misli.

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Maj 09, 2004 8:32 am 
vlado

Koliko vem Evropa (vsaj pri nas) nima trošarin na cuker ampak 190 % carino !!! (vir GZS). Glede prevoza je situacija sledeča, da imamo po vstopu v Evropo pravico pripeljat za cca 40.000 SIT/osebo brez carine. Govoril sem s kolegom carinikom, ki pravi da v kolikor si bom kot čebelar pripeljal iz tretjih držav vrečo ali dve cukra ne bo kompliciral. To že na veliko uporabljajo kolegi in do sedaj še nobeden ni imel problemov. Vsaj ena prednost da živim sedaj ob južni meji Smile Smile Smile

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Maj 09, 2004 9:22 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JJ

Pridružen/-a: Pon Apr 2004 19:16

Od kod pa ti švercaš cukr novodobni "Martin Krpan"???? Laughing Laughing Laughing

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Maj 09, 2004 9:34 am 
Fizikalec

Bom jaz malok sodem madžarom pokukal, če je tam cenejši so tu ugodni viri prehodov pa bom celo 5t prikolico pripeljal Laughing Laughing Laughing

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Maj 09, 2004 9:41 am 
carniolan

Nazadnje urejal/a carniolan Sob Maj 22, 2004 4:11 pm; skupaj popravljeno 2 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Maj 09, 2004 9:59 am 
vlado

Za izdelke kot so alkohol in cigareti so omejitve kar je bilo jasno in glasno tudi povedano, medtem ko o sladkorju ni bilo nobene besede. KOt sem že omenil do sedaj so fantje vozili sladkor tudi po 01.05 po 100 kg, pa ni imel nobeden problemov. Še več dragi čebelarčki, v kolikor boste kaj hodili v Bosno in Hrvaško - tu so panji dosti cenejši, pa še davek dobiste nazaj. Nakladni panj ima ceno cca 12.000 SIT. Živela Evropa !!!

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Maj 09, 2004 10:05 am 
pokowc

Pridružen/-a: Ned Apr 2004 18:44
Kraj: slo

zanima me, kakšn vrste sladkor se primeša v med morda? ali je to rjavi sladkor?, ker je bolj naraven.....ali lahko posebej naročiš čebeljarju za take vrste posega sladkorja?

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Maj 16, 2004 1:41 am 
Fizikalec

K medu? Nobeden to je ponarejanje in ni dovoljeno razen tega je pristni med težko prodat kaj šele nek zvarek? Sladkor iz sladkornega trsa je čisto enostavno odkriti v medu dočim za pesni je malo večja in dolgotrajnejša analiza.

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Maj 16, 2004 6:10 am 
Marko
Site Admin

Pridružen/-a: Ned Apr 2004 9:37
Kraj: Kr?ko

Tisti, ki niso čebelarji, pogosto mislijo, da se medu dodaja sladkor. Ampak se ne oziroma ga jaz recimo ne dodajam. Samo pesnega sladkorja, če bi ga čebele približno petkrat predelale, ne odkrije skoraj nobena analiza.

Nazadnje urejal/a Marko Ned Maj 16, 2004 6:21 pm; skupaj popravljeno 2 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Maj 16, 2004 7:59 am 
carniolan

IZBRISANO, saj sam pregovor iz stare zaveze pravi Rolling Eyes

Nazadnje urejal/a carniolan Sob Maj 22, 2004 1:48 pm; skupaj popravljeno 4 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Maj 16, 2004 3:10 pm 
Marko
Site Admin

Hvala. Šlo je za lenobo.
Sicer pa je bila cela izjava premalo natančno formulirana.

Mimogrede, pred prilastkovim odvisnikom je vejica Very Happy Twisted Evil Very Happy

skoraj bi rekel nekdo , ki je koncal maturoi pred 40 imi

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Maj 16, 2004 6:20 pm 
carniolan

izbrisano

Nazadnje urejal/a carniolan Sob Maj 22, 2004 1:30 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Maj 16, 2004 10:40 pm 
Marko
Site Admin

Čebelarji od te uredbe nimajo ravno veliko neposrednih koristi-torej ne dobijo npr posod za med, podnic ipd. Samo brez registra se vnaprej ne bi dalo legalno izplačevati podpor, pašni redi in kataster so želja precejšnjega dela slovenskih čebelarjev že približno 20 let, tudi investicije v rodovniške matice niso slaba stvar.

Glede ostalega pa je stvar odločitev posameznika, kako se najde v sistemu.

V tem, da smo bolj papeški od papeža je kar nekaj resnice. Ampak določeni ukrepi na ministrstvu ne gredo skozi. So kar jasno povedali, da čisto malih ne bodo finacirali, z letošnjo uredbo na področju genske banke pa ta trend jasno nakazali. Ukrepi po teh uredbah in podobnih naprej so namenjeni ali malim čebelarjem ali pa združenjem. Ukrepi za čebelarje, ki imajo več kot 40 (ali v prihodnosti 20) družin, so del strukturne politike in se financirajo po strukturni uredbi.

Se pa vsekakor strinjam, da včasih kdo v programe doda kakšno svojo lastno željo.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Maj 17, 2004 7:47 am 
Marko
Site Admin

O pomoči začetnikom-sanjačku pomagam po najboljših močeh. Se tudi že osebno poznava, ravno ta vikend sem mu dajal nasvete, ko so mu čebele rojile. Upam, da je bilo kaj koristi od vsega skupaj.

Prepiri glede jezika so med nama nepotrebni, ker razumem tvojo situacijo. Ko sem bi tri mesece v Avstriji, tudi meni ni bilo čisto jasno, zakaj se ljudje v Sloveniji na telefon ne oglasijo nemško, so pač možgani preklopili na nemščino, pri tebi je podobno s francoščino. Popravek je bila zgolj šala, zato pa so vsi smeškoti zraven. Very Happy

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Maj 17, 2004 8:10 am 
vlado

Da ne bi spet preveč filozofirali o temah , ki nimajo veze s sladkorjem -nanovejša informacija.

Cena sladkorja na Hrvaškem je 274 KN/ vreča z davkom oz 224KN/Vreča brez davka. Če kupiš do 500 KN vrednosti dobiš povrnjen davek. Preko meje po osebi za eno vrečo cariniki ne delajo problemov, kajti po 1.5. lahk0 preko meje brez problema vozimo do cca 40.000 SIT vrednosti robe.

Za tiste ki smo ob meji je to zelo dobrodošli, kajti lahko kupujemo fasengo za 22 % ceneje ( hrvaški PDV). Navali narode !!!

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Maj 17, 2004 10:51 am 
Marko
Site Admin

Kuna je zdaj okoli 32,5 SIT. Torej 224X32,5=7280 (145,6 za kg)

Hvala Vlado, koristna informacija.

A bi lahko določen oddelek foruma namenili samo spremljanju cen-tako za pridelke kot za repromaterial, zdravila itd?

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Maj 17, 2004 10:58 am 
MM

Pridružen/-a: Pon Maj 2004 13:30
Kraj: Ljubljana

Zdravo vsem skupaj.
Sem prvič -aktivno- v tem forumu, "pasivno" pa že kar nekaj časa - kot bralec.

Glede sladkorja so - v Lj- cene naslednje:
- DISKONT MERCATOR 50 kg vreča 10.950 SIT
- DISKONT TUŠ 50 kg vreča 9.759,50 SIT (možnost dodatnega popusta na paleto)
- ORMOŽ (tovarna sladkorja) 1 kg 169 SIT. Predpogoj za nakup: pogodba o PS.
- VEMA 1 kg 209 SIT.

DISKONT OREL (Vrhnika), ga je imel in tudi hipoma razprodal po - menda - 153 SIT/KG.
V VEMI pravijo, da bo cena nižja, za kar pa se bodo šele odločali?

Slišal sem, da se da dobiti rjavi sladkor iz Nemčije po 123 SIT/kg.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Maj 17, 2004 1:54 pm 
Fizikalec

No MM hvala za te informacije očitno si dobro oveščen in seveda vabljem k aktivnemu sodelovanje na tem forumu. taka obvestila so dobrodošla glede na vreme bo potreba po sladkorju za čebele naraščala čeprav nisem letos niti kile porabil ampak izgleda bom moral sedaj!?

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Maj 17, 2004 9:33 pm 
MM

Pridružen/-a: Pon Maj 2004 13:30
Kraj: Ljubljana

Upam, da se bo vreme uneslo in da ne bo treba krmiti. Jaz sem čebelam letos (prvič in zadnjič) "pomagal" s sladkorno pogačo. Slaba izkušnja. 5 S je ta ukrep popolnoma izčrpal. O tem sem že bral, ampak, dokler ne probaš ...
Pri Vemi imajo tudi sirup, katerega cena pa se mi zdi katastrofalno visoka.

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Maj 18, 2004 2:38 pm 
Bojan

Pridružen/-a: Tor Apr 2004 11:58

Carniolan moram te popravit.
Tukaj so tudi taki ki zelo uspešno pomagajo.

Danilo mi stalno pomaga in svetuje preko elektronske pošte, Markota pa sem spoznal v živo in mi je tudi povedal marsikaj koristnega, poleg tega pa mi je po zelo človeški ceni prodal dva panja in mi podaril satnike. No in potem še Rene (mitja), sosed ki tudi sodeluje tukaj in ki mi je priskočil na pomoč pri ogrebanju roja, pa še Bajc iz Šentvida, ki mi je kljub temu ,da sva se prvič vidla na zaupanje posodil satnike z vdelanimi satnicami...tko da pomoč je...in to DOBRA.

Tole glede cen je seveda dobrodošlo...čeprav menim da je to namenjeno predvsem tistim ki se s tem zares ukvarjajo...za nekej panjev si ne splača glave belit ker če se prav daleč peleš po tisti sladkor te lahko v končni fazi še dražje pride.

Bi blo pa vsekakor dobrodošlo kej takega....mogoče bi za začetek poiskusil s tem da bi recimo Debevc, Rihar, Medex itd. objavili cene na internetu...cene se kar razlikujejo...samo primer..kadilnik je v Medexu 3.500, pri Riharju pa 2800 (cene so približne)..za popolnoma enak kadilnik...tako da razlike so kar občutne!

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Maj 18, 2004 4:54 pm 
Fizikalec

No lastna šola sicer zelo veliko stane ampak se največ naučiš Very Happy Very Happy Very Happy tudi v svojih nasvetih odsvetujem krmljenje na spomlad pogače pa sploh niso za te namene za brezpašna obdobja in zelo močne družine drugače je to kar za pozabit.
Vsako krmljenje, če je narava le malo blaga je ''škodljivo'' in za čebele samo stresno. Seveda so to moje ugotovitve in za kraj kjer jaz čebelarim.

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Maj 18, 2004 6:47 pm 
  Pokaži sporočila:      
Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.

Forum Jump:

Stran 1 od 3

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu