POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Arhiv 2004

nakup zemljišča

Avtor    Thread Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.
MM

Pridružen/-a: Pon Maj 2004 13:30
Kraj: Ljubljana

Se strinjam. Pa imamo kakšen takšen del, kjer bi se dalo o tem in podobnem dobiti več informacij?

Imel bi še eno vprašanje, ki sicer ne sodi sem ... ampak vseeno:
ker sem pri poskusih nakupa kmetijskega zemljišča že nekajkrat "izvisel" - nikoli nisem mogel uveljavljati predkupne pravice kot kmet, kmetijska organizacija ipd me zanima, ali bi bil z NPK čebelar enakovreden partner v tovrstnih kandidaturah in da me ne bi povozil vsak, ki ima status kmeta ...?!

Ne gre samo za nakup, temveč tudi za najem kmetijskega zemljišča.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Dec 20, 2004 2:56 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
divji čebelar

Pridružen/-a: Ned Apr 2004 7:40

O pogojih za pridobitev predkupne pravice moraš izpolnjevati pogoje, ki jih določa kmetijski zakon. Sam status kmeta ti tega privilegija ne daje. Dosegati moraš še primerno višino dohodka iz kmetijske dejavnosti. Za več in podrobneje vpoglej v zakon.
Lepo te pozdravljam!

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Dec 20, 2004 3:18 pm 
Pike

Pridružen/-a: Ned Apr 2004 22:10
Kraj: Kamnik

Pri nas v Kamnjiku in okoliskih vaseh je tudi podoben primer. Nikoli ne prides oz. ga ze prej prodajo kaksno malo boljse zemljisce. Ponavadi so naprodaj samo kaksne "vuko jebine" oprostite izrazu, vendarv taksnih hribih se se ovce in koze ne morejo pasti. tisto je naprodaj za kaj vec pa vse pokupijo okoliski kmetje ali mejasi. Cisto rugace je pa npr. na Dolenjskem kjer imamo tudi nekaj zemlje ali pa v Prekmurju, kjer pa skoraj vsak ponuja zemljo za zelo smesno ceno v primerjavi z Notranjsko.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Dec 31, 2004 12:35 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Fizikalec

Pridružen/-a: Tor Feb 2004 21:35

Ja pa se preseli ej sej maš "korenine" tu in potem boš vido kupiš lahko za "smešno ceno" pa tud pridelke lahkj prodaš za enako ceno Laughing Laughing Laughing
Razen, če boš fural do fotra pridelke kokr zdej boš pa mel dost več dobička aja tud službo boš simpl našo plača pa bo tako lepa Wink Wink Shocked Shocked Very Happy Very Happy Very Happy Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Dec 31, 2004 12:40 pm 
Pike

Pridružen/-a: Ned Apr 2004 22:10
Kraj: Kamnik

Ja ja, saj poznam vso zadevo v Prekmurju. Sem pa ze enkrat napisal oz. sva debatirala, da bi sel jaz takoj in pri priči živet v Prekmurje sam je žena rekla, da ni šans, da bi šla še ona! Zakaj pa ne grem sam ?! Rolling Eyes Se mi pa zdi kot pokrajina Prekmurje full všeč, mogoče zato, ker sem vsaj nekaj tednov vsako leto pri babici in dedku. Je pa res, da je Prekmurje malo decentarlizirano kar se tiče pomena v Sloveniji. Škoda.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Dec 31, 2004 12:56 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
  Pokaži sporočila:      
Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.

Forum Jump:

Stran 1 od 1

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu