POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Arhiv 2004

Apiterapija

Avtor    Thread Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.
MM

Pridružen/-a: Pon Maj 2004 13:30
Kraj: Ljubljana

quote:
Originally posted by Janko Božič
Ni vedno dovolj, da si kmečki fant. Tudi sam sem s kmetije, a bolj osamljene in z malo socialnimi stiki v otroštvu. To se mi pozna še danes v komuniciranju z javnostjo. Se trudim, a vedno vseeno ne gre. So pa še druge skrivnosti. Saj je Gregorc tudi s kmetije. Prejle sem mu poslal e-mail. Morda pa se jutri le oglasi. On je bil z veterinarsko stroko precej "bremzan" pri izjavah. Upam, da bo sedaj šlo, pa čeprav je prejšni šef sedaj njegov minister.

Jaz v tejle štoriji z vzrejevalci ne bom mogel veliko storiti. Vsaj formalno ne. Izredno koristno bi bilo, če bi dobili v Slovenijo Jasno Kralj. Nekako bi morali najti način, da aktiviramo sredstva za njeno delo. Ona ima trenutno najbolj sveže izkušnje s selekcijo z znanstvenega vidika med vsemi slovenci. S sodelovanjem z izkušenimi vzrejevalci in njenim znanjem bi lahko naredili velik napredek. Znanstveno bi se raje spustil v apiterapijo in biologijo čebel. Tam sem bolj doma.

Kako je z apiterapijo pri nas v slo? Se jo izvaja in kdo jo izvaja. Potrebne kvalifikacije ...
Prispevek Tor Avg 17, 2004 2:10 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fizikalec

Pridružen/-a: Tor Feb 2004 21:35

Hej MM pa ja ne misliš ti še APITERAPIJO izvajat Wink Shocked Shocked

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 17, 2004 2:18 pm 
Janko
Site Admin

Pridružen/-a: Ned Jun 2004 17:16

Apiterapija je pri nas bolj bosa. Največ narejenega ima pač Medex. Kar se tiče proizvodov so še drugi. Raziskave pa so že zelo stare. Žal pa apiterapevtskih uslug s strani čebelarjev formalno ni in to je tudi zelo težko doseči. Varijanta je, da se uspe dobiti denar za razvoj tega področja, vendar bi bil potreben velik sofinacerski delež. Poleg tega je resna težava uskladiti zelo različne konkurenčne interese. Varijanta obstaja, da bi nekaj večjih čebelarjev pristopilo k ustanovitvi firme, ki bi razvijala tehnologije za posebne proizvode narejene v panju in za apiterapevtski turizem pri čebelarjih. Hud zalogaj. Če koga mika tak pristop, mi lahko pošlje tudi osebno sporočilo. Naslednji teden bom moral tudi v to akcijo.

LP

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 17, 2004 2:20 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MM

Hm, že kar nekaj časa razmišljam v tej smeri. Kot bioenergetika me zanimajo vse metode pomoči ljudem. Pred 5 leti o BE nisem imel pojma, danes, ko sem končal nekaj šolanj, vem nekaj malega več ... me pa stvar kar vleče naprej. Po moje sem tudi zaradi tega tako rad s čebelcami. Zame so ta bitja božanska.
Zato z besedo na dan, ker komaj čakam, da kaj novega izvem.

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 17, 2004 2:23 pm 
MM

quote:
Originally posted by Janko Božič
Apiterapija je pri nas bolj bosa. Največ narejenega ima pač Medex. Kar se tiče proizvodov so še drugi. Raziskave pa so že zelo stare. Žal pa apiterapevtskih uslug s strani čebelarjev formalno ni in to je tudi zelo težko doseči. Varijanta je, da se uspe dobiti denar za razvoj tega področja, vendar bi bil potreben velik sofinacerski delež. Poleg tega je resna težava uskladiti zelo različne konkurenčne interese. Varijanta obstaja, da bi nekaj večjih čebelarjev pristopilo k ustanovitvi firme, ki bi razvijala tehnologije za posebne proizvode narejene v panju in za apiterapevtski turizem pri čebelarjih. Hud zalogaj. Če koga mika tak pristop, mi lahko pošlje tudi osebno sporočilo. Naslednji teden bom moral tudi v to akcijo.

LP

Tole so dobre ideje. Ki imajo dodano vrednost in so za moje pojme nujno potrebne.
Prispevek Tor Avg 17, 2004 2:26 pm 
Fizikalec

Gospodje, če ne zamerite tole je področje zase in pod vzrejo matic ne spada, temo premikam in delim prosim, da se držite tematik pod posameznim naslovom, če se le da Embarassed

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 17, 2004 2:36 pm 
MM

Prav imaš, Danilo. Že itak radi zavijemo, ko beseda da besedo ...

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 17, 2004 2:43 pm 
Janko
Site Admin

Danilo, a bi lahko tole apiterapevtsko diskusijo dali pod ločen naslov znotraj Čebelji pridelki? Vsaj zaenkrat.

Pri nas pod apiterapijo poznamo tazlične oblike uporabe čebeljih pridelkov in čebel za izboljšanje zdravja ter dobro počutje. Američani pod tem poznajo predvsen uporabo čebeljega strupa. O tem se je dalo videti tudi kak dokumentarec, ko so k sebi prišli bolniki z multiplo sklerozo. Uradna medicine še vedno ne sme priporočati čebeljega strupa. Če se pa za to odloči pacient na svojo pobudo in prosi zdravnika za nadzor pa mu naj bi ta ustregel.

LP

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Avg 18, 2004 8:00 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Boris

Pridružen/-a: Sob Apr 2004 21:17
Kraj: Primorje

Sem že enkrat napisal, da je moj sosed zbolel za multipleks reumo.
Njegova mati pride vsak dan k nam po dve čebeli.
Šlišal je nekje, da čebelji pik pomagaprotii tej bolezni vendar ne ve, kje naj bi bile primirne točke na telesu za vnos čebeljega strupa.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Avg 18, 2004 2:06 pm 
Fizikalec

Dr. Božič tema premaknjena ustvarjena nova zvrst določil sem vam kot moderatorja te tematike torej lahko urejate vse potrebno naprej.
me veseli, da ste postavili svojo sliko gor nekako boljši občutek dobim z kom kumuniciran.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Avg 18, 2004 2:14 pm 
Janko
Site Admin

O.K. Krasno Exclamation Laughing
Jutri pa probam najti kak link za Borisovega soseda. Vem le to, da uporabljajo tudi acopunkturne točke.

LP

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Avg 18, 2004 9:51 pm 
Fizikalec

No le tako naprej smo na dobri poti, da res tole postane vodilno v Slo.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Avg 18, 2004 10:01 pm 
Janko
Site Admin

Nekaj zanimivih povezav v zvezi s strupom.
Čebelji strup naj bi zdravil tudi borelijo!
http://www.mercola.com/2000/jul/23/bee_venom_lyme.htm

Za pregledati je tudi stran:
http://www.beevenom.com/

Pa še:
http://www.apitherapy.org/
http://www.gilbertsville.com/bee/

Žal nisem prebral konkretnih mest.

LP

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Avg 19, 2004 7:47 am 
rENe

Pridružen/-a: Pon Apr 2004 14:18
Kraj: Ivan?na Gorica, Ljubljana

Zakaj pa ne bi te teme dali pod čebelji strup? Rolling Eyes

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Avg 19, 2004 9:41 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Fizikalec

DR. Božič je moderator tega bo premaknil kamor bo presodil, da je prav???

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Avg 19, 2004 11:38 am 
carniolan

Pridružen/-a: Pon Apr 2004 9:21
Kraj: Trenutno - FR

Ne vem kako j v SLO z zdravljenjem z apipunkturo. V nekaterih dezelah EU je uradno nedovoljenja npr ze pri nas se mazila z apitoksinom ne smejo prodajati, medtem ko pa je to prosto v BE DE, ES . Imam pa prijatelja tu kakih 150 km od mene po rodu Slovenec ( okolica Krskega j njegova mama) rojen tu in upokojeni policaj, pa ga je en 90 letni zupnik naucil dela za aplikacijo cebeljih pikov. Klientele ima precej in to prihajajo ljudje tudi do 700 km dalec do njega kar se tice problemov atritritisa ipd.

Kakor je ze povedal Janko v apiterapijo gredo cisto vsi cebemj proizvodi in ni potrebno da se strani lomijo na vec poglavij, ker je potem tezko iskati oz tudi dajati odgovore.

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Avg 19, 2004 4:16 pm 
Fizikalec

Kot pišem dr. Božič ima moderatorski nivo v tem področju in bo zagotovo vedel kam kaj premaknit veliko bolje od mene.

Tole z čebeljimi piki je kar dobro po moje mu posel tud laufa dobro?

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Avg 19, 2004 4:54 pm 
Janko
Site Admin

Pod apiterapijo dajmo govorit o zdravilnih učinkih čebeljih pridelkov, uporabi pikov in še kaj. Pridelava in sestava posameznih pridelkov pa naj imajo svoje kategorije. Prav?

LP

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Avg 19, 2004 9:05 pm 
Fizikalec

Se poplnoma strinjam z vami dr. Božič kot pišem Vi odločate in sevda bom vesel vsakega predloga za izboljšanje oziroma preglednjši forum!

A ni bilo nekje nekoč omenjeno v neki revije, da samo vdihavanje zraka v čebelnjaku oziroma spanje v prostoru zraven ima zelo dobre učinke na pljučne bolezni in stimulativno deluje na organizem ve kdo kaj več o tem?

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Avg 19, 2004 9:20 pm 
Pike

Pridružen/-a: Ned Apr 2004 22:10
Kraj: Kamnik

Letos spomladi sem bil pri enem ruskem kiropraktiku zaradi oprostite izrazu (svinskih) bolečin v krizu. Res je bilo full drago, vendar je pomagalo, do prvih prestavljanj AZ panjev na prikolico za na paso). Je bil pa mozakar full nadusen, ko sem mu omenil, da sem cebelar. Rekel je, da lahko bolecine v sklepih in hrbtenici pozdravim s cebeljimi piki seveda, ce nisem alergicen na cebelji strup. Torej na obolelo mesto prvi dan 2 pika, drugi dan stiri pike, tretji dan 6 pikov, cetrti dan 8 pikov, peti dan 6 pikov, šeti dan 4 pike 7 dan 2 pika. To naj bi pomagalo. Cez stirinajst dni spet ponoviti kuro. Moram reci, da tega nisem probal, ker so se mi smilile cebel Laughing Laughing Laughing . Mozakar pri svojih masazah uporablja kremo na osnovi (ali pa z dodatkom, ne vem) cebeljega strupa. Naj bi bila boljsa kot npr. maratonik, quiko, kitajska mast in kup drugih krem. Obcutek, ko te z njo namaze ni nic posebenaga, samo koza precej pordeci (kar pomeni boljso prekrvavitev). Krema se pa dobi v Rusiji!

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Dec 28, 2004 8:50 pm 
c

Pridružen/-a: Čet Dec 2004 10:08

Ja za zdravljenje revme se uporablja strup v različnih oblikah, za premaknjena vretenca pa sigurno ne. Sem preverjal 20 let. Verjetno je ta kura ki je opisana že zelo močna, uporabljati jo je potrebno zelo previdno, ker se alergija na čebelji pik lahko pojavi šele pri 30 piku. Takrat pa je zelo hudo. En od sumljivih znakov je če človek pri pikih ne zateka. Takrat je potrebno biti izredno pazljiv.

Nazadnje urejal/a c Tor Dec 28, 2004 11:33 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Dec 28, 2004 11:32 pm 
carniolan

Pridružen/-a: Pon Apr 2004 9:21
Kraj: Trenutno - FR
Apipunktura

Mozak je pametno svetoval - ! Nic ni skoda teh cebelic, ker jih tako na dan v sezoni zgine iz panja kakih 1500 naravne smrti - izcrpanost od dela, ce pa pomaga, kar je res teh 21 cebelic zadnji dan pri tritedenski kri se v panju ne bo nic poznalo, samo tvoj kriz bo dobro prekrvaljen in bo pomagalo za dviganje naklad.

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Dec 28, 2004 11:32 pm 
Pike

Pridružen/-a: Ned Apr 2004 22:10
Kraj: Kamnik

Bom takoj ob prvi priložnosti poizkusil, pa sporočim kako se bom po končani terapiji počutil. Ja, tale možalar je bil res v redu je še omenil, da se mi ne splača hodit k njim na terapije, ker je predrago. Naj raje malo shujšam Laughing , poizkusim tole s čebelami, ter vsako dnevo razgibavanje pa bo bistveno manj bolečin.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Dec 29, 2004 5:52 pm 
Kočevski med-ved

Pridružen/-a: Pet Apr 2004 21:18
Kraj: KOCEVJE - KOSTEL

Mene daje križ, ampak mi piki nič ne pomagajo.
Morda pa me ne piči čebela na pravo mesto.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Dec 29, 2004 9:37 pm 
FRANK IZ KANADE

Pridružen/-a: Pet Apr 2004 23:18
Kraj: Sudbury, Ontario, Canada

Jaz sem pa istega mnenja Branko, Ne bo pomagalo niti ce te pici na pravo mesto. Ce je problem v krizu samo potegnjena misica/ce potem mogoce bi.
Toda najvec problemov v krizu je pa hrbtenica, sama kost ki v razlicnih nacinih pritiska na zivce ki tecejo skozi hrbtenico. in potem pa ti telo samo proba da izolira bolecino in misice te pa potegnejo v razne druge strani ko telo samo proba da odvzame pritisk na zivce. Zato vidite ljudi s problemi kriza vcasih hodijo okrog takole, malo skrivljeni.
Ce pa piki bi pomagali v misicevju, bi pa to bilo samo zacasno. Jaz imam moje probleme ze 34 let, in so me kiropraktorji in drugi mazaci imeli na svojih mizah kar dosti.
Preden sem pa sel na penzijo so me pa imeli vsaki dan za osem ur, za cela stiri leta in mislim da so mi napravili vec skode kot dobrega.

Zato pa, kot Branko pravi, pazite na svoje krize! Dvigajte, ce morate, z nogami - ne pa z telesom!

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Dec 30, 2004 12:05 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Janko
Site Admin

Strup in križ

Čebelji strup je lahko velik križ, križ pa pravi strup za življenje. Seveda pa je res lahko veliko dobrega v strupu, v pravi meri in s pravo previdnostjo. Trenutno še najbolj pogrešam primerjave delovanja svžega strupa iz žela s posušenim strupom. V posušenem strupu manjka večina hlapnih komponent, seveda sem ne sodita melitin, apamin in fosfolipaza kot najbolj poznane učinkovine. Med drugim izhlapi tudi alarmni feromon, ki bi lahko deloval tudi na kake receptorje na živcih. Potrebujemo dokaze za delovanje komponent iz svežega strupa ( morda je tu ključ za pričanja pacientov z MS), potem razvijmo tehnologijo za pridobiuvanje svežega strupa, ne posušenega.

Še o težavah s križom. Sam imam včasih težave s hrbtenico, pa ne le s križom. Od prevelikega sedenja, mi včas začno lesti mravlje po roki poleg bolečin v hrbtu. Seveda, če začnem reseneje telovaditi, se mi stvar izboljša. Bolj huda primera sta moja žena in mama. Žena si je na treningu gimnastike poškodovala ledveni del invratni hrbtenice. K sreči lahko še normalno hodi, a velikokrat vražje boli. Sama se dodobra zaveda pomena krepitve hrbtnih in trebušnih mišic. Z redno telovadbo in krepitvijo mišic, se ekstremne bolečine le redko pojavijo. Moja mama ima pa poškodbe zaradi padcev s polnim košom trave ali pa reje za prašiča, ko je nesla z mokre njive ali travnika domov. Seveda so pri nas lepe strmine kljub mali nadmorski višini. Nekajkrat je dobila toplice, ampak ponovno, najbolj pomaga telesna aktivnost in zmerna obremenitev telesa. Moj šef pa si je uničil hrbtenico z treningom dvigovanja uteži. Njemu največ pomeni hoja v hribe in obešanje na podbojih vrat. Pa še ena dobra stvar. Če veliko sedite in si lahko privoščite, si kupite pravi pripomoček za sedenje. Najbolj poceni je žoga za sedenje, dražji pa reklamiran stol Spinalis. Imam neposredna pričanja o veliki očinkovitosti. Jaz žal za žogo v pisarni nimam prostora, za stol pa ne denarja. Če pa kdo rad "šfasa", potem si lahko morda sam naredit stol spinalis. Morda bi se dala uporabiti kaka vzmet z odpada ipd.

LP

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Dec 30, 2004 8:14 am 
  Pokaži sporočila:      
Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.

Forum Jump:

Stran 1 od 1

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu