POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Vabila, obvestila, seminarji, predavanja...

APIMONDIA kogres v Kievu

Avtor    Thread Objavi novo temo   Odgovori na to temo
carniolan

Pridružen/-a: Pon Apr 2004 9:21
Kraj: Trenutno - FR
APIMONDIA kogres v Kievu

Če je kdo izmed gorenjskih ali dolenjskih čebelarjev zainteresiran za ogled enega ali dveh dni svetovnega čebelarskega kongresa
APIMONDIA 2013 v Ukrajini in sicer v Kievu ima možnost da se nam invidualno priključi in sicer imamo program drugačen kot pa Čebelarska zveza - vsa organizacija v lastni režiji in to osem dni ne 4 kot ČZS
Potovanje iz Ljubljane do letališča Trevizo z kombijem potem
25 sep 2013 let WIZZAIR Treviso - Lviv (nekdanji Lwow ali avstroogrski Lemberg) cena leta 35 € (trenutno se menja vsak dan)
4 dni ogleda znamenitosti Lvova nekdanje prestolnice GALICIJE oz Kraljevstva Galicije in Volhinije)
29 sep z vlakom (490 km) LVOV/KIEV
od 29.9 do 02.10 ogled znamenisti v prestolnici Ukrajine6 Kijevu od tega en dan rezerviran za Apimondio
02.10 z avionom Wizzair let iz KIEV/ Trevizo - (trenutna cena aviona 65 € Prihod v Ljubljano okrog 13h

Interesent mi naj pusti MP na tem forumu ali pa me kontaktira preko maila carniolan afna neuf.fr pusti tel številko fiksno ne GSM in ga pokličem takoj istega dne nazaj preko maila pa pošljem program kaj si ogledamo v privatni reziji
Za hotele soba z zajtrkom za 2 osebi je ca 50 do 60 €
Hoteli se polnijo z veliko brzino za te dni v Kievu - cene avio kart se vsakodnevno menjajo in dražijo (v dveh dneh 20 €)
da bi se imeli to ceno aviona je treba odgovoriti vsaj v enem dnevu ali dveh

Za prekmurce pa poglejte možnosti Budimpesta/Kiev/Budimpesta z Wizzairom samo cene so od včeraj skocile 100%

LP Lojze

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Jul 09, 2013 7:52 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
carniolan

Zal se je cena avio karte je danes (ob 14h) ze tako podrazila, od Kijeva do Trevisa da ni vec interesanto (prek 100 €) , ker je ze presegla ceno povratne karte . Namrec pri nizkocenovnikih je potrebna hitra odlocitev in vedeti kdaj iskati poceni karte. Iz Budimpeste pa je za casa kongresa cena 230 € (jaz sem nasel za ta denar 3 karte)

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 11, 2013 6:03 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
boriss

Pridružen/-a: Sob Sep 2007 9:23

Vzameš AD za pot porabiš kakih 720 € za gorivo (rakek - kijev in nazaj).

Rent v tem času je 80 € na dan - torej še 800 € torej 1500 €. NOtir daš 6 oseb in te pride vožnja taj in nazaj 250 €na osebo. Rabiš še nakaj denarja za cestnine in vstopnine in imaš super 10 dnevni dopust! Povprečna poraba 30 € na dan.

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 11, 2013 6:38 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
carniolan

quote:
Originally posted by boriss
Vzameš AD za pot porabiš kakih 720 € za gorivo (rakek - kijev in nazaj). Rent v tem času je 80 € na dan - torej še 800 € torej 1500 €. NOtir daš 6 oseb in te pride vožnja taj in nazaj 250 €na osebo. Rabiš še nakaj denarja za cestnine in vstopnine in imaš super 10 dnevni dopust! Povprečna poraba 30 € na dan.

Mogoce res - samo 960 km navadnih cest od 1720 km dolzine - nazadnje popravljanih se za casa ranjke SZ - Tole odgovarja ce imas manj kot 40 let, ce pa hoces posteljo za tvoj isijas potem pa en zajtrk normalen, v redu tusiranje in toilette, - uspel sem dobit v hotelu 3 *** za pet oseb avion tja in nazaj 4 dni Lvova "severni Rim" in 3 dni Kijeva za 280 €/oseba (kosila in vecerje so se posebej kar pa nanese se kakih 70 € na osebo in vstopnine po 4 €/obisk za muzeje in cerkve - Ni pa vracunan se vlak med Lvovom in Kievom 1 razred nekako 10 € (490 km) Za vlak karte dobim lahko sele 16.avgusta (odgovor Ukraine voyages).
Vidis Boriss, jaz se ne upam zaradi cestnin iz FR/SLO/FR - rajsi avion Lyon/Benetke za 18.50 € namesto 14 ur voznje in stroskov za 380 € v eno smer ta razlika pa mi placa se kaksno potovanje iz Trsta na Kreto, Malto ali Ibizo, in celo v Andaluzijo za dve osebi
Prispevek Pet Jul 12, 2013 1:45 pm 
boriss

Spodoben AD ima notri tuš kuhinjo wc (in še več). Po nekaj letih sem letos sprobal izlet čarter Turčijo. IN ugotovil da me na tak način ne bodo videli več.

Avioni avtobusi prilagajanje urnika pogojem ki jih drugi postavljajo, (vlak je tudi še iz rajnke SZ). VIdiš bolj malo. ješp ko ti drugi dajo .... No ja to ni zame.

Jaz rad vozim ko mi paše (tudi pot je cilj). Spim klo mi paše. POčivam ko mi paše. Jem ko mi paše. Ogledujem si ko mi paše.......

Torej po svetu hodim z AD (pa ne rentanim) in uživam da bolj ne bi mogel. Tako sem videl že kar dobršen del sveta - in tudi Ukraina bo padla na tak način. T

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Jul 12, 2013 2:26 pm 
levstek008

Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:46

Tej opciji z AD do Kijeva po cesti je potrebno dodati še kr pomankljivo varnost na in ob cesti.

Sam imam ker bogate izkušnje z državami ex SSSR, in moram rečt da je bila Ukrajina najtrši in najbolj za-eban oreh....vedno!!

Da se razumemo- ne strašim al kaj takega, sam če se gre po cesti se je treba obleči v 3 sloje debele kože in imeti morje potrpljenja, predvsem pa pazit da ne postaneš tarča lokalnih mafiskih botrov ki sodelujejo z lokalno policijo in cestno-prometnim nadzorniki imenovani GAJ-jičniki. Taki tiči si vedno nekaj izmišljujejo in izsiljujejo.

Skratka, da se dobiti bitko tudi proti takim ptičem....da vztrajaš in vztrajaš(če si prepričan da si nedolžen)......in potem ta policjot ugotovi, da bolje da te izpusti in "srečo" poizkusi pr drugi žrtvi.

Vsekakor pa odsvetujem vožnjo ponoči......

Lp Matej

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Jul 12, 2013 3:19 pm 
boriss

ŠE najbolj nevarno od vseh krajev ki sem jih obiskal je v gozdu za mojo hišo - do čebel. Vsako leto kak dvonogi medved tu krade. Pa še vedno vozim čebele sem.

Drugi najbolj nevarni del Evrope pa je sredozemska obala Francije - pa še vedno drvi taj vse polno turistov.

ČE hočeš popolno varnost si moraš v hiši narediti bunker in tam ostati za vedno.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Jul 12, 2013 4:16 pm 
boriss

ŠE najbolj nevarno od vseh krajev ki sem jih obiskal je v gozdu za mojo hišo - do čebel. Vsako leto kak dvonogi medved tu krade. Pa še vedno vozim čebele sem.

Drugi najbolj nevarni del Evrope pa je sredozemska obala Francije - pa še vedno drvi taj vse polno turistov.

ČE hočeš popolno varnost si moraš v hiši narediti bunker in tam ostati za vedno.

No ja tudi na vlaku v Ukrajini te lahko oropajo. PA v vseh tistih hotelih.. pa v muzejih , pa ....

saj ne misliš, da bomo ostal doma zato ker se mi lahko kaj zgodi?

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Jul 12, 2013 4:17 pm 
carniolan

Kar se varnosti tice

Se strinjam z Levstekom da ce moras placati kazen ne placat zahtevat sodnika ce si siguren da nisi nic kriv - policaj odneha - moji prijateljici so sunili ob 9h30 ioz torbe 500 € z denarnico Blagovni center v Ljubljani (ex Javna skladisca ) meni pa mesec preje na parking placu v Galletas na Tenerifi (osebna izkaznica - voznisko dovoljenje - visa kartica francoska - maestro karica slovenska - Visa + slovenska - kartica za francosko socialno zavarovanje in modra mednarodna socialna + 500 € gotovine - Ko sem sel prijavit na Guardia Civil mi je prijazen mlad zandar (ima pa punco v Mariboru) rekel da je na Kanarcih najvec lopovov in pedrov pa je treba paziti - ko sem bil na Guardia je tam ze cakalo kakih trideset oskodovancev .Denarnico sem imel v zepu in sploh nisem cutil kdaj mi jo je sunil - videl pa sem da se je mesal kakih 200 metrov preden sem prisel do avta in z priajtelji malo pogovarjal se je ta smukal in kdaj mi je potegnil ven? Ne vem . Samo bom pa se vseeno sel drugo leto spet februarja - samo vsi papirji bodo ostali a apartmanu - s seboj pa samo mali sparovcek za 20 € in potrosnjo za kofé

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Jul 12, 2013 4:44 pm 
carniolan

Boriss, kar se tice organiziranih potovanj sem tudi jaz kot ti Niet - samo enkrat so me prijatelji iz Slovenije nahecali da sem sel v Toscano - nikoli vec moja ura je najpozneje ob 13 kosilo in ob 7h vecerja ne pa v casu obedov obiski znamenitosti s sendvicem in minertalno vodo -

Ko bil sem mlad in bil direktor potovalne agencije (1970-1979) ter organiziral za druge. Sedaj ko sem pa v penziji pa samo zase in za stiri prijatelje ki potujemo v parih ( Turcijo autorezija - Bari juzna Italija -autorezija, Rim z Neapljem avtorezija , Andaluzija - avtorezija, Malta -avtorezija - 4x Kanarski otoki avto rezija -
a)Krozna pot /Trst/Valencia/Porto/Lizbona/Fatima/Barcelona/Bruselj/Trst (avio)
b)krozna pot St Etienne/Porto/Lizbona-Madeira/Lisbona/Madrid/Praga/Treviso (avio)

naslednje leto maja 14 (ce Bog da)- Bologna-Marrakech- visoki in srednji Atlas:Fes Meknes Casablanca Marseille Treviso (ze vse videl pred 30 leti - pa me se enkrat vlece na cesarska marokanska mesta

Kar se pa tice avionskih kart pa se nisem preplacal vec kot 120 € na vseh teh poteh ki sem jih navedel

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Jul 12, 2013 5:00 pm 
carniolan

Zal se isti tekst postavil 2x

Nazadnje urejal/a carniolan Sob Jul 13, 2013 7:43 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Jul 12, 2013 5:00 pm 
levstek008

JAz sem svoj post zapisal zato, ker vem kaj se je dogajalo (res, ene par let nazaj, ampak na mentaliteto ukrajincev se stvar ni poboljšala, morebiti poslabšala....)

Res je, južna Francija.poden od podna, al pa še slabše..........sam zakrpatje?!!

Vem da Boris ne bo ostal doma...vseeno ti želim en kup previdnosti in živcev...

Še moja prigoda, takšna sladka...... Very Happy Very Happy Very Happy

Svoj čas sem imel opravek v Moskvi in sem Moskvo res kar dobro poznal....ogromno mesto, prijetno, pač tudi manj prijetno če si si to sam naštimal....

..in tako izvem v eni eni "športni" noči z gruzinskim šampanjcem (za mene do danes najboljšim na svetu) na eno uho, kako "operira" ena klapa ne moskovsekm metroju......izurjeni u 100%.....pač izgine denarnica da sploh ne veš kdaj ne kako...... Nihče ni znal vedeti povedati KDAJ MU JE IZGINILA denarnica???!!!??

To mi ni dalo miru....kako ne veš???!!??? In se v naslednjem jutru, še malo v dozi Confused Confused odločim, da TO MORAM PROBAT...

Rečeno-storjeno....v trafiki kupim jutranjo izdajo "Moskovske Pravde" Laughing Laughing in jo v sobi razrežem na velikost rubljev.....za poizkus rezkiram mojo izrabljeno denarnico, jo nafilam z dobeseno nič vredno "Moskovsko Pravdo", da je denarnica delovala "špehnato napihjena z $$", otisnem za korajžo še kozarc najboljše pšenične vodke in hajd v avaturo....

Usput kupim za par kupejk še karto podzemne>...da bom taprav turist.... Vedel sem da "najboljši" operirajo na postaji "Biblioteka Lenina" rečejo ji tudi leningrajski prospekt....
......in pridem dol tako, nič hudega sluteč Very Happy Very Happy ampak z čutili in adrenalinom na vrhuncu Cool Cool ....

....postaja kr prazna.... in ko gledam koliko sekund še manjka do prihoda metroja na peron se, kako čudno Laughing Laughing ,okoli mene nabere ene 8 ljudi, ki kao čakajo na metro..........cela postaja skorajda prazna, a vsi bi šli ravno tukaj na metro..... Metro pridrvi na peron in......ja, se zgodi!!!

Še predno se je vlak do konca ustavil in še predno so se odprla vrata so me stisnili z telesi ob metro, češ kakšna gužva je za na metro.....in v tistem ko so se odprla vrata in so me ti madljci tiščali je ena "svilena" rokca nadvse, res nadvse elegantno in izurjeno" odpeljala mojo rabljeno denarnico z moskovsko pravdo v njej k "drugemu lastniku" Shocked Shocked

Vedno sem sanjal, da bi občutil ta trenutek.....kako izgine denarnica. Vsi so ostali brez, pa nihče ni vedel ne kdaj ne kje.....in meni je bilo dano....sicer z pomočjo "Moskovske Pravde".....

No, amapk moji predrznosti ni bilo konca..... videl sem, da se so vkrcali samo 7 žeparjov.... ta osmi je ostal na peronu z mojo denarnico in ničvredno"Moskovsko Pravdo" v njej....jaz se poprimem za drog sredi metroja in zamišljeno gledam v tla.......

...........dokler se niso zaprla vrata metroja.

Takrat pogledam v oči tistega ki mi je dripnu "Moskovsko Pravdo". Ja ne boste verjeli, ta se je še "naslajal" v trenutku "zmage", počutil se je "uberalles", nad vsemi....

.....dokler ga nisem pogledal v oči.....takoj je zaslutil da je nekaj narobe, ni bilo več "joker face" na obrazu.... Laughing Laughing in v trenutku ko smo speljali sem mu pomežiknil....njemu, ki me je "oropal" za Moskovsko Pravdo Very Happy Laughing ..........Takoj ko sem mu pomežiknil mu je bilo jasno, da je tokrat na strani "luzerjev" uf.....kakšen pogled, kakšna grimasa.....v nekaj sekundah od zmagovalne "joker face" do tega da je zaslutil prevaro, in seveda moj zadnji pomežik njemu, ki mu je zabil njegov ego do tal...men pa srce plapolalo od vzburjenja...kakšen filing "nategnit" 8 žeparjev......

Še vedno je bilo v vagonu njegovih 7 "sodelavcev" okoli mene...takoj sem videl da niso sledili "moji prevari", nihče ni videl v obraz "šefa" kako je menjaval "barve"......pač so bili profiji in se niso izpostavljali po nepotrebnem.........takrat so bili mobiteli še na pohodu in v metroju sploh niso delovali....v bistvu sem bil kr zavarovan.....

No in da sem še zmanjšal nevarnost kakšnega maščevanja sem istopil na naslednji postaji, se vrnil po isti progi nazaj ene 3 postaj in se pomešal med kakšnih 11 miljonov prebivalcev Moskve.....

Neprecenljiva izkušnja.......

Lp Matej

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Jul 13, 2013 2:18 am 
Janževec

Pridružen/-a: Sre Maj 2010 7:01

Od koga si to prepisal? Če pa imaš sam res tako čudovito domišljijo, potem pusti čebele in se loti pisanja pravljic, ker ti bo šlo pisanje boljše od rok kot čebelarjenje.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Jul 13, 2013 6:56 am 
levstek008

Ne žali Janževc.......Ni potrebe. Nič ni prepisano in nič ni nastalo v domišljiji. Pač sem svoj čas na veliko hodil po svetu in se "učil" take in drugačne "obrti".

No, za tebe ne vem, ampak če ti nisi sprobal še ne pomeni da drugi nismo....

Lp Matej

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Jul 13, 2013 9:44 am 
noc b

Pridružen/-a: Tor Sep 2011 18:05

http://www.czs.si/novice_podrobno.php?sif_no=3753

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Apr 20, 2014 10:04 am 
  Pokaži sporočila:      
Objavi novo temo   Odgovori na to temo