POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Osebni podatki

Tema za osebne podatke članov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
  Avtor    Thread Objavi novo temo   Odgovori na to temo
kravzlj

Pridružen/-a: Sre Jul 2008 18:34
Kraj: Zaboršt pri Dolu

Torej, sem Luka Ložar iz občine Dol pri Ljubljani.
Čebelarit bom začel letos. Začel bom s 2 družinama v 2/3 nakladnem panju!
Ne maram kemije, kemikalij! Zato imam mišljenje, da če moram s neko kemikalijo delati v panju, za katero rabim posebno zaščitno opremo, kako zaščitno opremo rabim ko bom jedel ta med?
Probam živeti čimbolj složno z naravo. Živali ne delim na dobreo in slabe/škodljive. Rajši jih imam kot ljudi. Sem tudi vegeterijanec!
Poleg čebel imam izdelanih še 6 panjev za čmrlje in nekaj "panjev" za čebele samotarke! Vse to bom začel letos!
Aja, da ne pozabim, star sem 16 let.

Imejte se lepo!

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Jan 10, 2009 9:35 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Oldy

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 13:02
Kraj: Muta

No, da ne bom neolikan, kot »nekateri« se bom predstavil.

Sem doma iz Mute. Ime mi je Ahmet. S čebelami se družim že od malih nog, kjer sem se izobraževal ob očetu. Ker pa čas naredi svoje sem prevzel njegovo čebelarstvo in čebelarim 5 let v 40 AŽ panjih. V tem času sem doživel veliko pozitivnega in negativnega.

Ko čebelice »spoznaš« ti nekako zlezejo pod kožo.

http://www.begic.si/
info@begic.si

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jan 15, 2009 12:17 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Trotek0

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 5:09
Kraj: Pame?e

Sem Simon in čebelarim prvo leto z AŽ panji ( 5 )
Doma sem iz Pameč:
Simon

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Jan 17, 2009 5:24 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vojo Brstina

Pridružen/-a: Tor Feb 2009 20:23
Vojo Brstina

Vojo Brstina. Rođen 1962. BiH SFRJ. Od 1990 živim u Novom Miloševu Srbija.
Ja sam pronalazač-inovator i do sada imam 4 prijavljena patenta.
Pčelarim od 1994 god kada sam imao 4 zazimljene zajednice. Poslednjih godina sa 100 do 250 košnica (2-3 godine sa 250košnica zajedno sa jednim pčelarom početnikom a od toga 240 RV) a trenutno sam sa oko 120-130 košnica.
Moja rešenja su Rodna Voja, Eko Voja, Prelaz nastavak RV, Prelaz nastavak EV, Lek protiv nozemoze i Lek protiv varoe.
Imam još patentnih rešenja koja nisam prijavio i koja još nisu za javnost.
Nemam proizvodnju košnica niti proizvodnju lekova.
Nisam zaposlen i moja porodica od 1994 živi od pčelarstva.
Moj sajt je www.beehivevoja.com i email vbrstina@ptt.rs
Toliko za sad. Pozdrav svima....

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Feb 26, 2009 6:37 pm 
Odisej

Pridružen/-a: Čet Jun 2008 14:34
Kraj: 570mnm, Logatec, Notranjska
Re: Vojo Brstina

quote:
Originally posted by Vojo Brstina
Vojo Brstina. Rođen 1962. BiH SFRJ. Od 1990 živim u Novom Miloševu Srbija.
Ja sam pronalazač-inovator i do sada imam 4 prijavljena patenta.
Pčelarim od 1994 god kada sam imao 4 zazimljene zajednice. Poslednjih godina sa 100 do 250 košnica (2-3 godine sa 250košnica zajedno sa jednim pčelarom početnikom a od toga 240 RV) a trenutno sam sa oko 120-130 košnica.
Moja rešenja su Rodna Voja, Eko Voja, Prelaz nastavak RV, Prelaz nastavak EV, Lek protiv nozemoze i Lek protiv varoe.
Imam još patentnih rešenja koja nisam prijavio i koja još nisu za javnost.
Nemam proizvodnju košnica niti proizvodnju lekova.
Nisam zaposlen i moja porodica od 1994 živi od pčelarstva.
Moj sajt je www.beehivevoja.com i email vbrstina@ptt.rs
Toliko za sad. Pozdrav svima....

Dobrodošel, Vojo.

Zelo podpiram širjenje foruma tudi na čebelarje drugih držav. Izkušnje in izmenjava znanja je tisto, kar nas bogati.

Lep dan vsem.
 Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Feb 26, 2009 7:32 pm 
Mungos

Pridružen/-a: Sre Okt 2007 1:41

Pozdravljeni, nisem prej videl te rubrike.
Cerić Dino Višji medicinski tehnik, delam v bolnici Zenica na intenzivni neurologija, nor za čebelam in dve ure berem o čebelah vsaki dan. Član Apitherapy-List in zdaj Organicbeekeepers
Na ta zadnje navlekel me je Frank z katerim bi se rad spoznal.

Živel sem v Sloveniji 4 leta v Kopru in delal kot fizioterapeut. Čebele so naredile povezavo mojih interesovanj, kitajska medicina, računalniki, ljubezen do narave, zdravljenje in zdrava hrana.

LP

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Feb 26, 2009 9:38 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bostek
Site Admin

Pridružen/-a: Sre Jul 2009 7:31
Kraj: kozjansko

Pozdravljeni,

sem Boštjan in prihajam iz okolice Hrastnika, rojen pa sem bil na Kozjanskem - bolj točno Planina pri Sevnici. Trenutno nimam veliko izkušenj s čebelarstvom, zato se sedaj intenzivno učim iz knjig ter interneta, da bom lahko potem kmalu dobil svojo prvo družino, ter potem nadaljeval in povečeval.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Jan 04, 2010 11:55 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
medo4

Pridružen/-a: Sob Nov 2010 20:28
Kraj: Žetale (haloze)

quote:
Originally posted by bostek
Pozdravljeni,

sem Boštjan in prihajam iz okolice Hrastnika, rojen pa sem bil na Kozjanskem - bolj točno Planina pri Sevnici. Trenutno nimam veliko izkušenj s čebelarstvom, zato se sedaj intenzivno učim iz knjig ter interneta, da bom lahko potem kmalu dobil svojo prvo družino, ter potem nadaljeval in povečeval.

Silvo Bukšek roj. 30. 11. 1973 v Ptuju, živim v lepi neokrnjeni Haloški vasi v Žetalah, ki meji na sosednjo Hrvaško. Čebelarim od 2006, sedaj imam 21 družin od tega 6 rezerv. Ob čebelarjenju izdelujem tudi lesene medote.

Lep pozdrav vsem
Naj medi
 Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 23, 2011 1:45 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lakotnyk

Pridružen/-a: Čet Okt 2011 0:35

Peter Pečenko, roj januarja 1978 v Ljubljani, zaenkrat sem "čebelar" teoretik, na široko prebiram čebelarsko literaturo, imam pa v načrtu to zimo narediti prve nakladne panje, spomladi 2012 pa naseliti prve družine... upam da bo vse po sreči.
Sicer sem po poklicu arhitekt, moja strast pa so elaborati gradbene fizike Smile

Bi pa vprašal če je kdo od starejših poznal čebelarja Andreja Pečenko, ki je čebelaril s čebelami v savudriji in/ali Franc Magajne, ki je čebelaril v Šempetru pri Gorici.

Čas je med.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Nov 02, 2011 2:53 pm 
karli

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 13:12
Kraj: Mežica

Prevorčič Karel, roj. najboljšega leta 1969 v Slovenj Gradcu.Živim v Mežici, čebelarim od leta 1998. Uporabljam pa 3 etažne in 2 etažne 10 satarje.

Nazadnje urejal/a karli Tor Maj 08, 2012 1:25 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Nov 03, 2011 9:32 pm 
gregor555

Pridružen/-a: Pon Mar 2011 15:57
Kraj: Preddvor

Lepo pozdravljeni vsi skupaj!

Moje ime je Gregor. Prihajam iz Gorenjske , bolj natančno iz vasi Preddvor. Star sem 18 let , rojen v Kranju.
Prve čebele sem dobil letos spomladi. Čebelarim ob spremstvu odličnega mentorja. Rad preživljam prosti čas v naravi , predvsem v okolici svojega čebelnjaka.
Zaenkrat čebelarim s štirimi gospodarnimi družinami v AŽ panjih, vendar mislim naslednje leto povečati število družin. V moje sorodstvu ne poznam nobenega čebelarja , ki bi se kdaj ukvarjal s čebelarstvom. Za čebelarjenje sem se sprva navdušil sam, k temu pa je pripomogel tudi izkušen čebelar, sedaj tudi mentor s katerim uspešno sodelujeva. Čebelarjenje mi je v veliko veselje in zanima me vse v zvezi z njem.

Lp Gregor

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Nov 14, 2011 8:57 pm 
Mandelj

Pridružen/-a: Čet Apr 2008 13:58
Kraj: Muljava

Lepo pozdravljeni vsi po vrsti!

Čebelarstvo me je osvojilo iznenada pred dvemi leti, nato sem naštudiral literaturo, kolikor sem jo pač našel, ko sem prišel do konca sem vse šeenkrat ali dvakrat prebral, poiskal odličnega čebelarja in prijatelja Tomaža Zajca, ki mi pomaga in svetuje, ko je to pač potrebno. Sedaj trenutno čebelarim z 11 družinami naseljenimi v 2/3 LR panjih in vidim da v bistvu včasih še vedno nimam pojma Smile ravno zato je vse skupaj še bolj zanimivo. V prihodnosti si želim veliko in še več močnih, zdravih in neobremenjenih čebeljih družin, s katerimi bom imel veliko veselja.

Matej Mandelj
Muljava

Tel.: 031 813 823

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Nov 30, 2011 11:16 pm 
mrmi

Pridružen/-a: Pet Jun 2011 17:02

Pozdravljeni!
Moje ime je Milan Mrčun, živim v Ljubljani, kjer se poklicno ukvarjam z grafiko. Ideja o čebelarstvu je bila stara že kar nekaj let zato sem si letos končno kupil prve družine, ki brenčijo v Vipavski dolini. Zaenkrat jim kaže kar dobro in so videti čisto zadovoljne. Rad imam naravo in zanimajo me predvsem nakladni panji. Sem začetnik, si pa želim nabrati čimveč novih znanj.
Če se bo kdaj slučajno komu zazdelo, da bi mu lahko kakorkoli pomagam me dobi na 041 558 384
Lep dan še naprej

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Dec 26, 2011 7:45 pm 
Novinka

Pridružen/-a: Čet Jan 2011 2:01

Moram že malo ažurirat svoje podatke, ker so postali zatareli.

Sem Barbara Pučko, priseljenka v Haloze, letnica 1979. Če pa koga še kaj več zanima, naj si pa prebere moje začetke (ki še niso daleč nazaj) na:
www.cebelarstvo-pikica.com

Aja, pa nekaj prstov imam poleg tudi pri: www.team-pikica.si

Nisem več čista novinka, pa vseeno bom vzdevek obdržala, ker učim se pa še vedno...

Nazadnje urejal/a Novinka Čet Jan 23, 2014 2:24 am; skupaj popravljeno 2 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Jul 09, 2012 4:09 pm 
juhu

Pridružen/-a: Čet Avg 2009 14:26
Kraj: novo mesto

Uroš Mervič, Koroška vas, Novo mesto. Rojen 1986.
S čebelarsko teorijo sem se srečal v srednji šoli, čez nekaj let pa sem kupil tudi prvi 2 družini. Sedaj že 2 leti vzdržujem od 20-30 družin. Čebele tudi prevažam na bližnje paše.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Dec 07, 2012 11:56 pm 
Mandelj

Pozdravljeni forumaši, mogoče se še nisem povsem predstavil ali pa... začel sem podobno kot Novinka, le s to razliko da čebelarim v LR 2/3 panjih kupil sem 2 družini dve leti nazaj sedaj pa čebelarim v 21 družinah, širitev je bila opravljena na mojih ''žuljčkih'' moram reči predvsem zato, ker je pri tako poenostavljenem sistemu premalo dela z čebelami in hočeš tega ''dela'' z kolegicami še VEČ zato, samo še povečuješ št. družin... s tem prispevkom hočem povedati vsem začetnikom le, da je mogoče v vseh panjskih sistemih, uspešno čebelariti, FORA je le v ČEBELARJU ne v SISTEMU

ne glede na vse LR 2/3 je ZAME CAR

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Dec 08, 2012 6:25 am 
boriss

Pridružen/-a: Sob Sep 2007 9:23

quote:
Originally posted by Mandelj
FORA je le v ČEBELARJU ne v SISTEMU

Sploh ni res. S kranjiči ne moreš nikakor doseči istih rezultatov kot z ....

Torej po analogiji tudi drugi panji niso ....
 Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Dec 08, 2012 7:44 am 
volk

Pridružen/-a: Čet Apr 2008 14:18
Kraj: Zemlja

Pa to, da delas druzine ne pomeni da si vlozil najvec dela. Najlazje od vsega je pripeljati druzino do polne moci, to se ponavadi ze sama in hoce na roj, takrat jo pa razdres in dela za tisto leto, razen prehrane ni vec. Malo tezje pa je cebelarit na med, ko moras druzine pripeljat do moci in jih drzati v nabiralni vnemi. Sploh za poznejse pase, za ogrscico pa akacijo ponavadi se ni tako tezko, potem je pa vec dela.
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Dec 08, 2012 11:41 am 
Mandelj

To je res, vendar verjamem, da so tudi z kranjiči uspešno čebelarili za tisti čas.. treba pa je biti v stiku s časom in tako danes čebelarimo v nakladnih panjih Smile

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Dec 08, 2012 5:29 pm 
boriss

Pridružen/-a: Sob Sep 2007 9:23

ENi se učijo hitro drugi bolj počasi - saj se boš naučil - bedak.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Dec 08, 2012 5:35 pm 
gasperakr

Pridružen/-a: Tor Jan 2014 11:00

Pozdravljeni!

Četudi se v tej temi ni dolgo nič zgodilo, bi oddal svoj "prispevek", da bomo vsaj vedeli kdo je kdo. Wink

Sem Gašper Krese, po domače Alojz (Lojze), rojen 21. 6. 1990 v Novem mestu. Po poklicu sem gradbeni tehnik, zaključujem pa tudi študij Varstva okolja in komunale, zaposlen sem pa kot voznik-skladiščnik v trgovini z gradbenim materialom.

Večina mojih hobijev je povezana z naravo - sem tabornik, zagrižen sadjar (probavam delati čim bolj naravno), zeliščar, pohodnik, po novem član ČD Novo mesto itd. Ideja o čebelah se mi je porajala že pred 5 leti, vendar se nisem nikoli tako "resno" zanimal zanje vse do lani, ko sem delal še kot študent in sem imel dva sodelovca, oba zagrižena čebelarja (1. čebelari 40 let in je bil tudi mentor drugemu, ki pa čebelari 15 let). Vsak dan sem po 8 ur poslušal le čebele to, čebele ono... Sploh nisem vedel o čem govorita, pa sem bil vseeno "šokiran", ko mi je prijatelj po 2 mesecih rekel: "Alo, Gašper, kaj je s tabo? Ne fantaziraj s temi čebelami, ker me ne zanima in prosim, če se vrneš na stari tir pa da spet rečeva kako o avtomobilih!" Šok. Sploh se nisem zavedal koliko informacij (znanja?) o čebelah sem dobil ta čas! Takoj po tem sem si sposodil literaturo, kar nekaj sem je tudi nakupil ter študiral, v službi pa: "Lojze, kaj je to?" "Čiro, kako bi tole naredil?"

Odkar sem dobil novo službo, kar malo pogrešam vsakodnevne pogovore o čebelah, a se z bivšima sodelavcema redno slišimo in obljubila sta mi, da spomladi "zaštartamo" s čebelami pri meni doma - vsak mi bo podaril po eno družino. S čebelami bi res začel predvsem iz veselja, z ljubeznijo do narave, prav mi bodo prišle pa tudi v sadovnjaku. Wink

Lep pozdrav vsem skupaj in naj medi!

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jan 22, 2014 9:33 pm 
  Pokaži sporočila:      
Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Forum Jump:

Stran 5 od 5

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu