POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Izkušnje in zgodbe naših zamejcev

FRANK SE JE POSLOVIL, A BO ZA VEDNO OSTAL Z NAMI

Avtor    Thread Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Timijan

Pridružen/-a: Pon Okt 2008 21:13
Kraj: BELA KRAJINA

Kak teden nazaj sem nenehno čutil prisotnost Franka ob meni in tudi nekak pritisk, kot da mi želi nekaj povedati. Vedel sem, da umira. Iskal sem informacije o tem, a jih ni bilo, danes, nekaj dni za tem, pa sem našel tole žalostno novico:

http://yourlifemoments.ca/sitepages/obituary.asp?oId=754540

Ne bomo več debatirali z našim Frankom, a Njegovi zapisi ostajajo. Veliko sva, smo prehodili z Njim na naši nesigurni poti iskanja Naravnega čebelarstva tudi v Sloveniji. In se skupaj borila tudi na kakšnem tujem forumu. Ogromno nas je naučil, tako čebelarskih kot tudi življenjskih stvari. Vsaj mene, ki sva si v zadnjih petih letih izmenjala na desetine mailov, poslal pa mi je tudi knjižico o rojenju, vanjo pa napisal: "Prijatelju Jerneju u dar in spomin ... Franc Lukežič." To je bilo zelo ljubeče in osebno ... Ko je zbolel, je bil vesel vsake lepe besede in tudi molitve. V enem zadnjih mailov je napisal:

Vesel, vesel in hvaležen pa bi bil za vsako molitvico, ki pride tudi iz domovine. . . Če sploh kdo v to se kaj verjame/veruje, kaj še da bi kdo znal moliti?

Zase lahko rečem, da bom to storil, ponovno, dragi Frank. Kot tudi vse ostalo, kar sva se pogovarjala in utrdila v teh letih. Hvala Ti za vso srčnost in sodelovanje še enkrat! Ko tudi pri nas uspe ne-kemično čebelarjenje, boš Ti vedno eden od temeljnih kamnov te nove veje čebelarstva. Jaz ostajam zvest naši Novi poti, dokler ne bo ostvarjena, in tudi drugi kažejo že velik napredek v razumevanju temeljne ideje novega odnosa s čebelami. Počivaj v Miru in naj Te Bog blagoslavlja!

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Nov 18, 2013 9:51 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kočevski med-ved

Pridružen/-a: Pet Apr 2004 21:18
Kraj: KOCEVJE - KOSTEL

Velikokrat v zadnjem času sem se spraševal, kako je s Frankom. Vedno mi je misel bežala k njemu in njegovim prepričljivim stavkom iz katerih sem se tudi sam marsikaj naučil.
Franci, naj ti bo lahka zemlja. Za vedno boš ostal v mojih mislih.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Nov 18, 2013 10:07 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bogdan

Pridružen/-a: Pet Apr 2004 10:10
Kraj: Ajdovš?ina

Dragi Frank!
Nikoli si nismo segli v roke, vendar bo z nami vedno ostala Tvoja iskra misel in sočna beseda, ki si jo delil z nami. Za vsakega od nas forumašev si imel prijazno besedo in če je bilo treba nasvet. Hvala ti za vse! Počivaj v miru!

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Nov 18, 2013 10:27 pm 
matic8

Pridružen/-a: Pon Jan 2013 22:18
Kraj: Maribor

Frank počivaj v miru.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Nov 18, 2013 11:12 pm 
zajc

Pridružen/-a: Sre Jun 2011 17:40

ta vest me je zelo potrla bil je zelo dober pripovedovalec raznih zgodb o tem kako je bilo in tudi o tem kaj bi lahko bilo frank počivaj v miro

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Nov 19, 2013 4:47 pm 
mg

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 1:18

Ja, Frenk je bil mojster peresa in odličen pripovedovalec. Boril se je za čebele in osvoboditev čebel iz industrijskega primeža, ki jih je pripeljal na rob preživetja.

Zato je tvoj prispevek svetovnemu čebelarstvu neprecenljiv. Znal si prisluhniti čebelam in to učiti druge. Mir s tabo.

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Nov 19, 2013 9:56 pm 
  Pokaži sporočila:      
Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Forum Jump:

Stran 1 od 1

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu