POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Arhiv 2009

Pašna bera RV panjev
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
  Avtor    Thread Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.
Kočevski med-ved

Pridružen/-a: Pet Apr 2004 21:18
Kraj: KOCEVJE - KOSTEL

Na enem mojem RV panju, tistem ki je imel močnejši roj in je dal 20 kg medu sem včeraj pogledal koliko ima hrane. Kljub temu da sem zadnji mesec dal vsaj 10 x 2 l raztopine je hrane dosti premalo.
Te klimatske spremembe, ki so vidne tudi pri čeb. družinah in paši v naravi se bomo morali kar navaditi na to, da bo potreba čebele prej krmiti kot pa smo to počeli še pred 12 leti. Tedaj sem začel v avgustu. Sedaj pa po 10-15 juliju.
Pa še nekaj opažam razliko med GJ in RV panjem. RV ima dosti več propolisa med sati na nosilni letvici.
Lp

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Avg 12, 2009 3:51 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Odisej

Pridružen/-a: Čet Jun 2008 14:34
Kraj: 570mnm, Logatec, Notranjska

quote:
Originally posted by Kočevski med-ved

Pa še nekaj opažam razliko med GJ in RV panjem. RV ima dosti več propolisa med sati na nosilni letvici.
Lp

Branko, katero mesto natančno si imel v mislih ? Med sati na nosilni letvici ? Ne razumem dobro.

Lep dan.
 Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Avg 12, 2009 10:48 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kočevski med-ved

Pridružen/-a: Pet Apr 2004 21:18
Kraj: KOCEVJE - KOSTEL

Mislil sem na zgornjo nosilno letvico sata. Ob priliki poslikam in pripnem fotografijo.

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Avg 13, 2009 7:37 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vojo Brstina

Pridružen/-a: Tor Feb 2009 20:23

Zdravo dragi pčelari.
Čini mi se da ovo na fotografijama lepo izgleda.
Jesmo li bili zadovoljni sa razvojem zajednica i prinosom meda u desetoramnim RV i EV košnicama.
Puno toplih pozdrava iz hladne i vetrovite Srbije.

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Okt 15, 2009 3:12 pm 
Odisej

Pridružen/-a: Čet Jun 2008 14:34
Kraj: 570mnm, Logatec, Notranjska

Pozdravljen na našem forumu, Vojo.

Sam nisem točil niti iz ene EV in ves med pustil čebelam, čeprav bi lahko. Sedaj imajo res velike zaloge za zimo.
Z razvojem družin sem zelo zadovoljen.
Kolega Dragan iz Kočevja je tudi prezadovoljen z RV in pravi, da je to očitno prava stvar za prihodnost. O donosih pa bi največ povedal on sam.

Pozdrav iz jutranje hladne Slovenije.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Okt 16, 2009 9:54 am 
  Pokaži sporočila:      
Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.

Forum Jump:

Stran 2 od 2

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu