POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Arhiv 2009

Prvi pregled in napadalnost čebel

Avtor    Thread Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.
tom

Pridružen/-a: Čet Jul 2004 17:34
Kraj: Bela krajina
Prvi pregled in napadalnost čebel

Pozdravljeni
danes sem v lepem toplem vremenu dopoldne
opravil prvi večji pregled družin,
vstavil sem gradilnike, medene sate sem nastrgal z vilicami, vstavil sem
nekaj satnic itd.....

čudno mi pa je da so bile čebele skorajda iz vseh panjev zelo napadalne...
še več kot nekaj ur po pregledu so me napadale dvajste trideset metrov stran od stajišča...

ali ni bilo enkrat govora, da so čebele napadalne ko so močnbeje napadne z varozo? tako da razmišljam da bi uporabil šok metodo z MK

kaj svetujete?

druga zadeva pa je taka
eden panj ki je postavljen stran od stojišča, je skorajda prazen,
sem mislim da je padla matica, danes ko sem odprl, pa sem opazil,
da je kljub malo ćebelam polovica satja zaležena, nekaj stare zalege
ostalo pa neodkrita.....

ali naj jim pustim svojo pot, ali pa naj panj razderem?

hvala za pomoč in
naj medi!

tom

http://tomurh.blogspot.com/

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Apr 08, 2009 3:42 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dobje
Site Admin

Pridružen/-a: Sre Feb 2006 21:20

Sam sem danes delal okoli čebelnjaka, tudi pred panji, pa me ni niti ena čebela opozorila, da naj neham. Na svoje mesto sem dal tudi prašilčke.
Mislim, da Tvojim čebelicam ni bilo všeč, ker si jih v elementu zemlja vznemirjal.
Sam največkrat uporabljam za delo s čebelami elemente toplota, svetloba, plod- po navodilih M&M Thun.
Če ima ta Tvoj slab panj dovolj hrane ga ne uniči, saj matica zalega. Zimske čebele odmrle, mladih je pa še premalo za buren razvoj.

Dokler imamo spomine, obstaja preteklost,
dokler imamo upanje, nas čaka prihodnost,
dokler imamo prijatelje je lepa sedanjost

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Apr 08, 2009 4:02 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov
bloop

Pridružen/-a: Ned Avg 2006 15:40

En kratek odgovor glede napadalnosti.
Jaz sem jih pregledal zadnjo soboto in nedeljo, vsak dan enih par. In moram reci, da je bilo stanje v nedeljo pravo nasprotje sobote. V soboto so bile tudi pri meni agresivne(zato sem tudi odnehal), v nedeljo pa sem jih brez tezav v miru pogledal.
So se pa vidle razlike v nedeljo, nekatere druzine so res lepo sedele na zalegi, druge pa bezale v vogal sata in delale gruce.
Sicer pa mislim, da je bilo velikokrat ze receno da je to odvsno tudi od vremena(ce so v drugih pogojih normalno mirne).

Cudno stanje v tistem panju. Meni se je lani zgodilo, da sem imel v enem nakladnem zelo slabo stanje spomladi a takrat so cebele imele le toliko zalege kolikor so je lahko zasedle.

No letos je na sreco v nakladnih panjih stanje precej lepse, druzina ki je lani spomladi komaj zasedala 2 ali 3 sate in si je opomogla ravno do jeseni, je tokrat na 3(ali 3 in pol) zelo lepo zalezenih satih zalege in zaseda 8 ulic, ta drug panj pa je lanski roj in je trenutno na nekih 7 ulicah in prav tako 3 satih zalege. Je pa ta drug panj postavljen nekoliko bolj v zavetju in mislim da je temu pripisati nekoliko slabsi razvoj, saj ga cez zimo sonce (skoraj) nic ne obsije .

V ostalih panjih sem kar zadovoljen s stanjem, seveda bi gotovo lahko bilo boljse(vec zalege). Pricakujemo pa da bo cez kak teden le pricela cveteti tudi cesnja in se bo ze potem zacelo izboljsevati.

Letos je potrebno pri nas v zacetku razsiriti druzine iz 6-7 S na kolikor so bile po vecini zazimljene na 12 S in potem se povecati stevilo vseh druzin(z rezervami) na okoli 30.
Na sreco nekih velikih koruznih njiv letos v okolici ne bo, prav tako kaksnega skropljenja sadovnjka, tako da smo v nevarnosti "le" pred malomarnimi vrtickarji.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Apr 08, 2009 4:10 pm 
Kočevski med-ved

Pridružen/-a: Pet Apr 2004 21:18
Kraj: KOCEVJE - KOSTEL
Re: Prvi pregled in napadalnost čebel

quote:
Originally posted by tom
Pozdravljeni
danes sem v lepem toplem vremenu dopoldne
opravil prvi večji pregled družin,
vstavil sem gradilnike, medene sate sem nastrgal z vilicami, vstavil sem
nekaj satnic itd.....

še več kot nekaj ur po pregledu so me napadale dvajste trideset metrov stran od stajišča...

ali ni bilo enkrat govora, da so čebele napadalne ko so močnbeje napadne z varozo? tako da razmišljam da bi uporabil šok metodo z MK

kaj svetujete?

druga zadeva pa je taka
eden panj ki je postavljen stran od stojišča, je skorajda prazen,
sem mislim da je padla matica, danes ko sem odprl, pa sem opazil,
da je kljub malo ćebelam polovica satja zaležena, nekaj stare zalege
ostalo pa neodkrita.....

ali naj jim pustim svojo pot, ali pa naj panj razderem?

hvala za pomoč in
naj medi!

tom

Eden vzrokov je vetrovno vreme.
Prispevek Sre Apr 08, 2009 5:01 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Timijan

Pridružen/-a: Pon Okt 2008 21:13
Kraj: BELA KRAJINA

Se strinjam z Med-vedom. Začelo se mi je zdeti, zakaj so malo bolj hude: ker vse cveti, tudi divja češnja, pihal pa je topel veter, ki je preprečeval medenje. Vse diši, vse dehti, medičine pa nič - pa so razdražene. Poleg Thuna seveda. Poskrbeti je treba za napajalnik, pa se nekoliko umirijo. Lp t

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Apr 08, 2009 7:04 pm 
tom

tako srednje vetrovno pa je res bilo......
ampak so bile res hude, ene tri so me pičile čez rokavice......
morda pa res nisem izbral pravi dan....
samo predvsem me je presenetila napadalnost...ko avgusta meseca v hudi vročini.....
verjetno bi jih moral takoj pusti na miru.....pa sem bolj rinil ko prde v grivo

naj še omenim, da se mi je že pred dvema dnevoma zdelo zelo nenavadno, ko je lepša polovica hodila poleg panja jo je takoj napadla ena čebela, da je morala pobegniti.....na srečo je čebela preživela....
meni pa je takoj udarila slutnja, da je preveč varoze pa čebele kričijo......

na podnicah med drobirjem nisem opazil varoj, sem pa danes vstavil v nekaj panjev naoljen bel papir , pa bom čez kak teden vedel več..

no za pregled sta mi ostala dva panja pa bom poizkusil jutri ali pojutrišnjem pa poročam kako je šlo.......

p.s.
Timijan zanimivo se mi je zdel tvoj prispevek v temi
SUBTILNI ASPEKTI ČEBELARSTVA, ko je govora o starejši metodi puhanja
cigaretnega tobaka v panj.....
me mika da bi poizkusil....nekako laično se mi morebiti dozdeva, da je to manj stresna metoda kot kisline.....
za poiskusit......

hvala vsem za pomoč
in vse dobro vam in čebelam
tom

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Apr 08, 2009 9:04 pm 
Oldy

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 13:02
Kraj: Muta

No, tudi sam sem pregledal 40 panjev pa sta me pičili samo dve čebeli. Res pa da vsako v drugo oko, tako da sem bil ...... ubogi Smile To je bilo 5.ga

LP

http://www.begic.si/
info@begic.si

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Apr 08, 2009 9:24 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Timijan

Tom, ne verjamem, da so hude zaradi varoje. Preveri, če imajo dosti hrane, poskrbi, da pridejo na napajalnik, potem pa opazuj, če je huda le ena ali dve družini, ali so kar vse? Če je le ena, je pač take sorte, pa boš matico zamenjal, čeprav take dajo včasih več medu, le delo z njimi je sitno. Lahko pa da je panj lociran na mestu z močnejšim negativnim sevanjem. Če ne prej, boš to vedel, ko boš opazil, da se taka družina ne razvija dobro in da ostaja "jezen slabič", ne glede kaj storiš.

Glede puhanja tobaka: morda le v zgodnjem začetku sezone, pa po točenju, ker lahko nekaj vonja ostane v medu??, sicer pa deluje tudi kake pol deci močnega sladkornega sirupa z 1 do 2-ma kaplijicama eteričnega olja (v pol litra), večkrat, kadar ni paše, ali pa do vstavljanja mediščnih satov. Ali pa, če opaziš, da je varoje zares preveč. Takole bi predlagal: poskusi oboje, morda tudi preko sezone v enem ali dveh panjih, potem pa iztočeni med odnesi na vsaj dva ali tri natančne preglede vsebnosti, brez da jim poveš, kaj si počel. In shrani paralelne vzorce medu. In kontroliraj število varoje. Če bo med čist, in če bodo družine obvladale varojo, potem smo odkrli možno varianto zatiranja varoje (za ljubiteljske čebelarje)?

Vsakič, ko jih malo bolj nadimiš, tudi le z bukovo gobo, se družina "zagreje" in varoja intenzivno odpada, a na podnici bi morale biti lovile plošče z mrežico, se mi zdi, morda namazane z mešanico olivnega in eteričnega olja, da se padle varoje ne bi vračale nazaj.

Marsikaj lahko poskusiš, na par panjih seveda, ne na vseh. Upam da se zavedaš, da sem popoln začetnik in da moraš nekatere moje ugotovitve jemati z rezervo oziroma jih sam temeljito preskusiti.

Naj ti čebelce veselo letijo, t

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Apr 09, 2009 8:09 am 
imker

Pridružen/-a: Ned Dec 2004 17:12
Kraj: Ljubljana

...letos so na vseh treh mojih stojiščih čebele zelo napadalne, vzrok je ,ker so nabrale veliko cvetnega prahu. Enako je , ko cvete kostanj. Leto bo verjetno zelo rojivo, eksplozivni razvoj čez tri tedne...

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Apr 09, 2009 9:26 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Yahoo Messenger - naslov
Timijan

Če so vse družine bolj hude, je verjetno Imkerjevo pojasnilo kar pravo. Tudi pri meni so včeraj, ko sem premestil 6-satar v 10 satarja, bile kar živahne (gležnji!), ko pa sem popoldne šel samo zapret čebelnjak, je okoli vogala priletela ena direktno v moje čelo, da je kar počilo. Ni me uspela pičiti. Imel sem le še pet sekund dela, ko je priletela druga spet v čelo, in me malo pičila, čez par sekund pa še tretja, ki pa me je že kar dobro, pol cm stran od druge. No, potem sem le uspel zapreti in oditi. In res, v panj so nosile ogromne koške cvetnega prahu. Lp t

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Apr 10, 2009 7:28 am 
Micky

Pridružen/-a: Ned Jan 2006 17:15
Kraj: Cerknica

Medičine še ni, cvetni prah nabirajo. V taki situaciji so čebele rade napadalne. Jaz sem preveril naravni odpad varoje. Odpada praktično ni, čebele pa so tudi pri meni bile hude.
Torej kar brez skrbi.

Emil

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Apr 10, 2009 9:27 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Drago1

Pridružen/-a: Pet Apr 2007 7:34

ja primen so tud zelo hude oz napadalne

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Apr 10, 2009 10:58 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
MatejP
Gost

Re: Prvi pregled in napadalnost čebel

quote:
Originally posted by tom

Pred enim tednom so bile pri meni tudi hude.

Če nisi siguren glede varoje odkrij nekaj pokrite zalege in preglej bube.
Smo lani govorili o tem: če je sedaj preveč varoje, potem se ob primernem času pobere pokrita zalega za narejence z matičnikom,... http://www.slovenski-cebelarji.com/forum/viewtopic.php?t=2004
Pridobitnih družin se NE ZDRAVI v času od zimskega zatiranja do konca kostanja.
 Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Apr 11, 2009 8:58 pm 

imker

Pridružen/-a: Ned Dec 2004 17:12
Kraj: Ljubljana

...tako hudih in tako močnih čebel ne pomnim. Nikoli, tako kot letos, še nisem dajal 10. aprila tretjih naklad, v nizkonakladnih pa četrte. Testiral sem napadenost varoe- ni sledu! Družine imajo ogromno cvetnega prahu.
Čez tri tedne se bomo borili z rojenjem.
Tudi ne pomnim,kdaj je je bila Velika noč tako v cvetju in soncu.
Lepo praznovanje !
I.J.

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Apr 12, 2009 9:25 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Yahoo Messenger - naslov
dobje
Site Admin

Moje čebele niso napadalne, sem pa imel pred dvema in tremi leti v tem času močnejše, saj sem predlani že 12. maja točil.
Bojim se, da bo za tem lepim vremenom prišlo slabo vreme in ne pozabimo, da je še april!
Čebele pa bodo rojile, kolikor jim bomo pustili!
Jaz rojev na hruškah ne maram, čeprav vem, da so naravni roji najboljši; ali pa ne!?

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Apr 12, 2009 9:42 am 
bloop

Pridružen/-a: Ned Avg 2006 15:40

quote:
Originally posted by imker
...tako hudih in tako močnih čebel ne pomnim. I.J.

Zanimivo.
Na nasem koncu pa po vecini pravijo, da so letos slabse cebele pricele z razvojem. Tudi ce gledam moje, bi rekel enako. Res da lani se niso sle vse kot normalne druzine v zimo, pa ceprav sem se kar zadovoljen z vecino, niso primerljive z lanskim zacetkom.
Je pa res vse zacvetelo naenkrat, obicajno so rastline imele nekaj vec zamika od cvetenja ene vrste do druge.
 Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Apr 14, 2009 1:43 pm 
volk

Pridružen/-a: Čet Apr 2008 14:18
Kraj: Zemlja

Druzine,ki so sle z veliko hrane cez zimo,so mocne.Imam neke rezervne,lani sem z dvema satoma naredil narejence v 7 satne enote.Po kostanju sem zaradi moci odprl na 14 satov.Ena je imela 3 dni nazaj vseh 14 satov zalege.Sem ze zacel delati narejence,saj je trotov dovolj.Lani,pa je bil mraz,sem zacel z maticami ze 15 aprila.
Neke hudobije mi ne kazejo,imajo ze nabran med in kar lepo cvetnega prahu.Medi kar lepo.
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Apr 15, 2009 9:50 am 
tom

pozdravljeni

včeraj sem dodal naklade in čebele niso bile tako hude kot pri prvem pregledu, po videnem so družine zelo močne, v enem tednu sem testiral
tudi naravno odpadle varoje, pa je praktično ne najdem
pri nas v črnomlju sedaj cveti sadno drevje....

pa še nekaj fotk čebel

http://img23.imageshack.us/img23/2697/hhu5403aeditsedit.jpg
http://img22.imageshack.us/img22/9403/37261127.jpg
http://img8.imageshack.us/img8/9903/hhu5319.jpg
http://img7.imageshack.us/img7/9686/hhu5332.jpg
http://img6.imageshack.us/img6/3032/hhu5339edit.jpg

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Apr 15, 2009 11:23 am 
Toni

Pridružen/-a: Pet Feb 2009 20:30

Pozdravljeni.
Letos so tudi pri meni čebele zelo agresivne in napadalne kot še nikoli doslej,tako da je delo z njimi skoraj nemogoče, tudi sosedje so se že začeli pritoževati. Zanima me, ali ima še kdo takšen problem. Čebele so se res precej pozno vendar bliskovito razvile,vendar je bil tudi prejšnja leta hiter razvoj pa ni bilo pa take agresije kot letos in to pri vseh družinah, tudi pri rezervnih. Zaščitno mrežo in rokavice sem občasno uporabljal le pri parih družinah, sedaj pa niti ne pomislim da jih nebi uporabil. Tudi dim nič ne pomaga.
Toni

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Maj 15, 2009 9:25 pm 
Odisej

Pridružen/-a: Čet Jun 2008 14:34
Kraj: 570mnm, Logatec, Notranjska

V nedeljo bo po M. Thunu (biodinamika) primeren dan za delo s čebelami, če bo seveda vreme to dopuščalo.

Lep dan.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Maj 15, 2009 9:57 pm 
Drago1

Pridružen/-a: Pet Apr 2007 7:34

Toni"če so res tako napadalne kot praviš"zamenjaj matico!!!to je edina rešitev!!včasih je od matice odvisno "kako sedijo na satju;napadalnost in se več je tega......

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Maj 15, 2009 10:28 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Toni

Pridružen/-a: Pet Feb 2009 20:30

Tudi o zamenjavi matic sem razmišljal, vendar bi moral zamenjati vse. Lansko leto sem kupil nekaj matic od vzrejevalca, ki so bile mirne letos pa so tudi te ponorele!! Čedalje bolj pripisujem vzrok agresije električnemu pastirju, ograjo sem moral postaviti po napadu medveda, ker pa nimam dovilj prostora okoli čebelnjaka je ta postavljena blizu in je to mogoče moteč dejavnik za čebele, ne sama ograja temveč elektrika v njej. Mogoče ima kdo kakšne izkušnje z tem. Pastir mora biti funkcijonalen tudi čez dan, saj je prejšnji mesec medvedka z mladiči ob treh popoldan v sosednji vasi razbila štiri panje.
Lep pozdrav
Toni

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Maj 17, 2009 8:25 am 
Micky

Pridružen/-a: Ned Jan 2006 17:15
Kraj: Cerknica

Jaz sem danes pregledal čebele. Takih norih čebel nisem imel še nikoli. Tako so divje, da se sploh ne da delati. Ne vem kaj je to. In kar vsi panji. Medišča se polnijo a čebele nme pustijo do sebe. A naj zamenjam matice kar v vseh panjih ? To vsekakor ni normalno. Kaj takega ne pomnim.

Emil

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Maj 17, 2009 4:51 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dobje
Site Admin

quote:
Originally posted by Odisej
V nedeljo bo po M. Thunu (biodinamika) primeren dan za delo s čebelami, če bo seveda vreme to dopuščalo.

Lep dan.

S čebelami sem bil od 6. ure zjutraj, pa razen jutranjega pozdrava treh čebel ( mislim da je bilo prehladno, ko sem začel brskati po panjih), po 7. uri so postale prijazne, ker so nabiralke odšle na teren.
Sam, če se le da upoštevam navodila Setvenega priročnika M. Thun in takrat nimam problemov!
Prav dišalo je v čebelnjaku po svežem cvetnem prahu in medičini.

V petek je brat točil, pa razen obilne bere ni bilo posebnosti.

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Maj 17, 2009 7:00 pm 
MatejP
Gost

Pri meni je večina družin mirnih, problem glede napadalnosti je bil letos le pred cvetenjem češnje.

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Maj 17, 2009 8:28 pm 

Timijan

Tudi moje so zelo mirne, le ena ali dve se vedno najdejo, ki me želijo uničiti, zato moram imeti pajčolan (od teh dveh je ena prišla pod pajčolan in me pičila nad oko, ker nisem imel časa spustiti jo ven.) Bil sem tudi pri večjem čebelarju, v zgodnji popoldanski vročini, pihal je vroč veter in čebele so bile nore, hude. Ko pa sem prišel domov, 11 km stran in malo v hrib, pri meni ni bilo vetra in čebele so bile mirne.

Paša se začne že okoli pol 8h zjutraj, potem čez dan preneha, pa proti večeru se ponovi, tudi do 7h zvečer. Vmes pa, ko pritisne sonce in nekaj vetra, paša presahne, čebele prinašajo CP in TAKRAT SO BOLJ HUDE. Mislim, da je vzrok v tem. Lp t

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Maj 18, 2009 10:35 am 
tom

Danes sem opravil pregled, pa so čebelice zelo prijazne in nič napadalne,
verjetno tudi zaradi tega ker je na mojem območju akacijina paša
lp
tom

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Maj 19, 2009 9:41 pm 
valterp

Pridružen/-a: Tor Apr 2009 14:02
Kraj: okolica Celja

quote:
Originally posted by dobje
quote:
Originally posted by Odisej

Lep dan.

S čebelami sem bil od 6. ure zjutraj, pa razen jutranjega pozdrava treh čebel ( mislim da je bilo prehladno, ko sem začel brskati po panjih), po 7. uri so postale prijazne, ker so nabiralke odšle na teren.
Sam, če se le da upoštevam navodila Setvenega priročnika M. Thun in takrat nimam problemov!
Prav dišalo je v čebelnjaku po svežem cvetnem prahu in medičini.

V petek je brat točil, pa razen obilne bere ni bilo posebnosti.

Zanima me kje se da dobit podatke oz. ta Setveni priročnik M. Thun-a.
Če bo možno bi tudi sam rad rešil čebelice pred umiranjem s tem da jih pregledam takrat, ko ne bodo preveč napadalne. Pa tudi moje telo bo hvaležno. Embarassed Wink
 Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jun 17, 2009 5:37 pm 
cebelar_novinec

Pridružen/-a: Čet Jun 2007 20:08

V skoraj vsaki knjigarni. Tudi pri najboljšem sosedu med časniki sem videl....

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jun 17, 2009 5:47 pm 
dobje
Site Admin

quote:
Originally posted by valterp

Lep dan.
Zanima me kje se da dobit podatke oz. ta Setveni priročnik M. Thun-a.
Če bo možno bi tudi sam rad rešil čebelice pred umiranjem s tem da jih pregledam takrat, ko ne bodo preveč napadalne. Pa tudi moje telo bo hvaležno. Embarassed Wink

Kot je rekel cebelar_novinec v knjigarni. Povprašaj Po Setvenem priročniku za začetek, drugače pa Poglej:
http://www.ajda-vrzdenec.si/ ali
Tel.:01 754 07 43 ( od 9. do 13. ure) in tam naroči, če v knjigarni ne dobiš!! Ples

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jun 17, 2009 6:34 pm 
  Pokaži sporočila:      
Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.

Forum Jump:

Stran 1 od 1

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu