POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Arhiv 2008

Divja češnja

Avtor    Thread Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.
Fizikalec

Pridružen/-a: Tor Feb 2004 21:35
Divja češnja

No če smo že pri pašah kakšna je "zasedba" divje češnje po slo? Na našem koncu jo imamo kar precej, če vreme dopušča je odličnaaa paša tako razvoj kot donos. Žal sem jo v 16 letni karieri točil samo 2x....

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Dec 27, 2008 9:39 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MatejP
Gost

Na našem koncu je ni precej, je je pa nekaj srednjega. Tehtnice še nimam, tako da ne morem govoriti o donosih, lahko pa rečem, da je zaslužna za dober razvoj, če je seveda vreme ustrezno. Točenja z divje češnje še nisem doživel.

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Dec 28, 2008 2:31 pm 

Fizikalec

Ja pri nas cvete sočasno z regratom obilno točenje pa je bilo isto leto, ko je bila Apimondia v Sloveniji. Če se ne motim je bilo povprečje 14 kil na panj in med je bil res fenomenalen. To je edino "odlično" točenje na tej paši problem je, ker cveti zgodaj aprila (zadnje 2 leti celo konec marca) in takrat je vreme zanič mrbit dan ali dva sta odlična.

Nekako takole je pri nas v času cvetenja češnje. Kar se razvoja tiče pa je pri meni to glavno. Družine izdelajo najmanj po 4 satnice tudi po 6 odvisno koliko rabim in odvisno od družine.

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Dec 28, 2008 2:39 pm 
zver

Pridružen/-a: Pon Nov 2005 14:42
Kraj: MS, Ižakovci 69

Češnja,

zanimivo drevo najprej za čebele in nato za ljudi. Poleg divje češnje obilno medi tudi češnja in sliva. V svoji okolici imam namreč ogromno češenj in sliv, ni pa divjih češenj, tu pa tam mogoče kaka. 1x semu uspel dobiti med te sorte (pomladno cvetje s povdarkom na češnji, še zdaj mi ježal da ga nisem kupil več, kot le vzorec).

Danilo, imaš mogoče kako kilo tistega starega medu Wink še iz časa Apimondie v Sloveniji?

Jaz delam vrsto let neo delo, ki ni povsem legalno. sadim divje češnje in prave kostanje v svoji okolici, na obronke gozdov, pa šredvsem divjo češnjo na bregove Mure. Nekaj s ejih je že prijelo.

Zakaj počnem to, da bom na svoja jesenska leta lahko imel čebel doma in od daleč spremljal prevaževalce.

Počnite to vsi čebelarji obrestovalo se bo, če ne vam pa vašim potomcem.

Če posadite vsako leto le 30 dreves in se jih prime 10, je to že nek napredek.

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Dec 28, 2008 8:11 pm 
Fizikalec

Ne žal ga nimam več prodajal se je dobesedno "za med", divje češnje pri meni ni nuja sadit jo je v izobilju. Kaj drugo pa ne škodi posadit.

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Dec 28, 2008 8:19 pm 
volk

Pridružen/-a: Čet Apr 2008 14:18
Kraj: Zemlja

Sam sem to leto zasadil kar 40-50 cesenj,tudi ene 30 lesk,naslednje leto mislim zasaditi lipe,kostanja mam itak stotine ha,evodijo bom tudi zasadil,....pa facelije..Ker v druzini imamo kar precej zemlje,mislim saditi cesnje tudi po gozdovih.Cesnjev les je dragocen,seveda ne ce ga prodas v hlodih,ti ga bedaki dajo pod drva.Na zago ...Pa tudi drugo sadno drevje je zakon.Na cesnjah pri meni kar lepo nabirajo,ker sem v hribovitem podrocju,cebele imam v zavetrnih kotlinah,kjer so tudi nasadi starih sort sadnega drevja.Nihce ne skropi.....ker so vsi pomrli,ali pa so stari.\
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Dec 29, 2008 1:53 am 
  Pokaži sporočila:      
Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.

Forum Jump:

Stran 1 od 1

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu