POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Arhiv 2007

prevozni kontejner za 10 panjev!

Avtor    Thread Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.
Misko

Pridružen/-a: Sob Jul 2006 11:59
Kraj: Murska Sobota
prevozni kontejner za 10 panjev!

Kot že piše me zanima kako izgleda prevozni kontejner za 10 až panje ki se lahko da na navadno prikolico? če ima kdo kakšne načrte ali slike bi bil hvaležen!

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Sep 29, 2007 3:58 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Fizikalec

Pridružen/-a: Tor Feb 2004 21:35
Re: prevozni kontejner za 10 panjev!

quote:
Originally posted by Misko
Kot že piše me zanima kako izgleda prevozni kontejner za 10 až panje ki se lahko da na navadno prikolico? če ima kdo kakšne načrte ali slike bi bil hvaležen!

Kako boš pa to pelal, če lahko vprašam? 10 panjev je recimo že na meji 750 kg??? Rabiš še prikolico z zavoro in jaz vsekakor nebi vozil 10 panjev, če nebi imel homologirane prikolice za ta namen, ker to zna biti zelooo drago Shocked Shocked
Prispevek Sob Sep 29, 2007 4:15 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Misko

Imamo dve prikolici on sicer na eno gre v spodnjo vrsto 5 panjev ta je brez zavore. V drugo pa grejo v spodnjo vrsto 3panji ta pa ima zavoro. No jaz sem mislil da je to kar navadna prikolica in kontejner gor da samo dvigneš kontejner pa odpelješ prikolico. Embarassed No koliko pa stanejo novi/rabljeni kontejnerji za osebni avto. imam čas čakati ker je to bolj načrtovanje za prihodnost Very Happy

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Sep 29, 2007 4:29 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Fizikalec

quote:
Imamo dve prikolici on sicer na eno gre v spodnjo vrsto 5 panjev ta je brez zavore. V drugo pa grejo v spodnjo vrsto 3panji ta pa ima zavoro. No jaz sem mislil da je to kar navadna prikolica in kontejner gor da samo dvigneš kontejner pa odpelješ prikolico. Embarassed No koliko pa stanejo novi/rabljeni kontejnerji za osebni avto. imam čas čakati ker je to bolj načrtovanje za prihodnost Very Happy

Ja lahko narediš naredi še noge tako, da boš lahko to zbintal nekak gor in tudi dobro fiksiral drugače ni ravno pametno z tem okoli dirjat. Wink
Kaj takega ne dobiš kupit (možno prikolico za avto predelano v ta namen) torej se moraš lotit izdelave sam....
Prispevek Sob Sep 29, 2007 4:35 pm 
Misko

Kako pa je potem z homologacijo pri predelani prikolici?

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Sep 29, 2007 4:40 pm 
Fizikalec

quote:
Kako pa je potem z homologacijo pri predelani prikolici?

Treba jo homologirat pač, za ta namen maš RTI d.o.o. Maribor ali pa LPP Ljubljana, če bo presegala 750kg rabi obvezno naletno zavoro (bilo bi pametno, da jo ima tudi do 750 kg), ler ne boš vozo krompirja tega pobereš, če ga rasuješ čebele pa težkoooo. Jasno pa, da ne boš naredo homologacije, če bo na njej kak snemljiv kontejner oziroma zelo težko. Če presega 750 potem rabiš še vozniško dovoljenje B+E kategorije to pa verjetno tako veš, ker se tega sedaj učiš Wink
Prispevek Sob Sep 29, 2007 4:45 pm 
Misko

Koliko sploh tehta en poln panj až 10s ob dobri paši?
Brezveze komplicirat najboljše da kupim tvoj kamion Laughing hec!

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Sep 29, 2007 4:51 pm 
Fizikalec

quote:
Koliko sploh tehta en poln panj až 10s ob dobri paši?
Brezveze komplicirat najboljše da kupim tvoj kamion Laughing hec!

polni tehta 70 kil pa gor odvisno kakšen je na homologaciji se pa računa en panj=62kg
Torej 10x62=620kg+teža prikolice z nadgradnjo bo garantirano presegala 750kg pa brez heca Very Happy

Za hec pa lahko kupiš kakega MB-ja pa ti ga predelam v čebelarski namen samo malo drobiža v € moraš pripravit Laughing Laughing nabral sem nekaj malega izkušenj z predelavo mojega Wink
Prispevek Sob Sep 29, 2007 4:54 pm 
Misko

Ja nimam toliko drobiža Laughing
Zdaj pa na lov za prikolicami glede samo gradnje pa pa še moreva z očetom premisliti.

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Sep 29, 2007 4:59 pm 
Fizikalec

quote:
Ja nimam toliko drobiža Laughing
Zdaj pa na lov za prikolicami glede samo gradnje pa pa še moreva z očetom premisliti.

Ja bo pametno, da kupiš tako, ki je za ta namen narejena in homologirana, cena pa bo tam okoli 1000€ ali kaj več mogoče kaj manj odvisno kako nujno jo kdo prodaja in kakšne pogajalske sposobnosti imaš
Žmiganje
Prispevek Sob Sep 29, 2007 5:02 pm 
zver

Pridružen/-a: Pon Nov 2005 14:42
Kraj: MS, Ižakovci 69

hja, js mam na moji prikolici 12 panjev, deset satarjev in homologacijo, pa nima zavor...

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Okt 01, 2007 11:35 am 
Fizikalec

quote:
Originally posted by zver
hja, js mam na moji prikolici 12 panjev, deset satarjev in homologacijo, pa nima zavor...

ja nekoč je to šlo če zračunaš težo daleč presegaš sploh jo mnebi smel pelat brez B+E vozniške. Sedaj kako jo je kdo homologiro ni stvar razprave vem samo da se en panj računa 62 kile torej je vse jasno.....
Prispevek Pon Okt 01, 2007 11:38 am 
skrt

Pridružen/-a: Tor Maj 2005 16:07
Kraj: Ilirska Bistrica
Kontejner za 8 AŽ panjev

Če še koga zanima kontejner za 8 AŽ panjev: imam dva takšna kontejnerja in avtomobilsko prikolico.
Kontejnerčka sem izdelal sam, skupna cena materiala cca 200 €, dovolj je vsaka navadna prikolica. Potrebujem še avtodvigalo, ki sem ga sešvasal iz starega dvigala za fička.
Prednost:
- hitro pospravljeno in hitro postavljeno
- zadaj so vrata, služijo kot zaščita proti vetru in dežju, ko pa delam, so dvignjena in senca zame.
Kogar zanima, si lahko stvar ogleda in naredi sam. Lokacija - Ilirska Bistrica.
Informacije - bis54@primorska.com.
Pa naj medi.

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Dec 27, 2007 12:52 pm 
Misko

Lahko vidimo kakšno sliko?

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Dec 27, 2007 2:26 pm 
miha13

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 22:19

Tukaj je slika mojega kontejnerja za 10 až panjev. Prepelje se ga lahko z vsako avtomobilsko prikolico dolžine vsaj 2.3 metra
http://shrani.si/f/38/kl/3mJwKFDX/img0312.jpg

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Dec 27, 2007 3:59 pm 
  Pokaži sporočila:      
Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.

Forum Jump:

Stran 1 od 1

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu